Вшанували уславлену землячку

На території музею Марії Заньковецької в селі Заньки Ніжинського району Чернігівщини одного серпневого ранку було людно. До помешкання батьків першої народної артистки України прийшли не тільки місцеві мешканці, а й багато шанованих гостей. Всі разом вклонилися Великій Актрисі, адже в ці дні вся Чернігівщина святкувала 160-річчя від дня народження Марії Заньковецької.

До музею приїхали голова Ніжинської райдержадміністраціїІгор Ігор Смаль, голова Ніжинської районної ради Олег Бузун, народні депутати України Богдан Бенюк і Руслан Марцинків, члени творчих спілок Ніжинщини.

1876869

Активну участь у цих подіях взяли й представники Ніжинського відділення Чернігівського земляцтва. Ніжинські земляки на чолі з Петром Захарченком поклали квіти до підніжжя пам’ятника Марії Заньковецької, взяли участь у мітингу та вручили подарунки. Під час офіційної частини від імені голови Чернігівського земляцтва Віктора Ткаченка директорові музею Ользі Новак вручено ноутбук. Саме цього чекали працівники музею, бо неодноразово наголошували, що саме цей комп’ютер знадобиться їм для популяризації творчості Марії Заньковецької як в області, так і за її межами.

Після мітингу всі гості пройшлися залами музею, переглянули експонати, прослухали розповіді про життєвий шлях Великої Актриси. І в цей день всі учасники заходу дали життя ще одному відділу музею – етнографічному, де розмістилися експонати народних умільців від далеких часів до сьогодення.

Справедливо було відмічено, що про першу народну артистку України варто говорити не в минулому часі, а в теперішньому, оскільки її творчість сьогодні зберігає у віках нашу духовність.

Петро ЗАХАРЧЕНКО

Опубліковано у Інше. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.