Свято зі сльозами на очах

Сьогодні – День звільнення Маріуполя від проросійських терористів – пам’ятна дата, що відзначається щорічно 13 червня. Саме в цей день 2014 року українська армія очистила місто Маріуполь від проросійських терористів. Уперше урочисто відзначено на державному рівні у 2016 році (друга річниця). 

Спецоперація від очищення Маріуполя від проросійських терористів, яка пройшла успішно без втрат серед бійців і мирного населення, стала переломним моментом у гібридній війні Росії проти України.

Поза тим, якби цього не відбулося, то історія окупації України Росією могла б розвиватися зовсім іншим шляхом. Адже до цього моменту в Кремлі сподівалися на те, що вдасться шляхом озброєного повстання місцевих мешканців зі зброєю, яка забезпечувалася з Росії, захопити значну частину південно-східної частини України. Після того, як буквально за 1,5–2 місяці створили добровольчі підрозділи та далі здачі, Росії вже довелося вести війну з залученням своїх регулярних частин.

Маріуполь – ключове місто Донеччини та дуже важливе для України. В місті є кілька заводів, які мали та мають стратегічне значення для оборони країни, оскільки саме на них виготовляється броня для танків і різних бронемашин.

Нам, чернігівцям, не можна бути байдужими до долі міста ще й тому, що в ньому до початку війни мешкало більше 4200 вихідців з Чернігівщини. На час загрози, що нависла над містом, багато жінок з родин маріупольських чернігівців були змушені з дітьми їхати до своїх рідних в Чернігівську область. Але після визволення Маріуполя 13 червня 2014 року всі вони, зі сльозами на очах, повернулися до своїх домівок і звичного життя. До речі, серед тих, хто сьогодні забезпечує мир і спокій у Маріуполі є також чимало наших земляків.

Ми щиро вітаємо всіх земляків-маріупольців з Днем визволення Маріуполя від проросійських терористів! Бажаємо, щоб якнайшвидше окупанти залишили всі окуповані українські землі та в Україну прийшов довгоочікуваний мир!

Олексій ОРЄХОВИЧ

Також дивитися:

Документальний фільм «Рік визволення. Маріуполь після ДНР»

Опубліковано у Привітання | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.