Третя хвиля реформування медичної галузі Чернігівщини на фініші

У Чернігівській області завершується третя хвиля реформування медичної галузі.

— На сьогодні свого лікаря вже обрали 664 288 жителів Чернігівщини. Це п’ятий показник у загальноукраїнському рейтингу. Сподіваємося, що така тенденція зберігатиметься й протягом третьої хвилі підписання декларацій із сімейними лікарями, терапевтами та педіатрами,— зазначив під час брифінгу минулої п’ятниці начальник Управління охорони здоров’я облдержадміністрації Петро Гармаш.

Практично всі лікувально-профілактичні заклади первинної ланки Чернігівщини вже підписали більше половини декларацій зі своїми пацієнтами. Як і раніше, лідером у цій роботі в регіоні залишається Корюківський районний центр ПМСД (81% декларацій).

— Зараз наше головне завдання полягає в активізації процесу укладання договорів із Національною службою здоров’я,–наголосив Петро Гармаш, – адже ці угоди обумовлюють отримання закладами фінансування. Нагадаю: протягом першої хвилі договір із НСЗУ підписав лише Корюківський центр ПМСД, протягом другої хвилі – 17 закладів (15 центрів ПМСД  і 2 лікаря – ФОП із Чернігова).

Третя хвиля підписання договорів триває до 20 грудня. Відповідні заявки подали 33 заклади — всі, що надають первинну допомогу жителям Чернігівщини. В Управлінні отримали інформацію, що 31 заклад відповідає вимогам НСЗУ, та сподіваються, що й решта закладів встигне до визначеного терміну підписати договори із НСЗУ, адже з наступного року субвенції на первинну ланку не передбачено.

Наступного року, поінформував Петро Гармаш, принципи реформування галузі поширюватимуться і на вторинну ланку надання медичної допомоги — укладання договорів, а також консультації «вузьких» спеціалістів.

— Серед новацій наступного року — введення в дію електронних карток пацієнта, лікарняних листів, рецептів та направлень на консультацію до спеціаліста. Для цього всі лікарі повинні бути забезпечені комп’ютерами, медичними електронними системами, вміти користуватися ними на належному рівні. До речі, згідно з останньою інформацією Міністерства охорони здоров’я, 97% закладів ПМСД мають свої комп’ютери, – наголосив ПетроГармаш.

Серед інших перспектив наступного року – чітка регламентація направлення пацієнта зпервинної на вторинну ланку, адже безкоштовна консультація у спеціаліста того чи іншого профілю відбуватиметься лише за направленням сімейного лікаря, дільничного терапевта або педіатра, з яким підписано декларацію. Відповідно до цього спеціаліст вторинної ланки буде отримувати фінансування та буде видно, який об’єм роботи цьому передує. Передбачається, що це буде запроваджено із другого півріччя наступного року.

За програмою «Доступні ліки» область отримала фінансування лише на перший квартал наступного року, оскільки пізніше відносини за цією урядовою ініціативою будуть регламентуватися НСЗУ.

На завершення розмови Петро Гармаш наголосив: кінцевого терміну підписання декларацій із лікарем не визначено. У будь-якому випадку пацієнт зможе отримати повноцінну медичну допомогу. При цьому не варто забувати про так звані«зелений» та «червоний» списки. За «зеленим» списком заклади ПМСД отримують фінансування за капітаційною ставкою у повному обсязі. А от за «червоним» капітаційна ставка — 240 гривень на одного громадянина — буде зменшена на половину. Такий підхід має стимулювати лікарів та пацієнтів швидше укладати договори про медичні послуги.

За матеріалами прес-служби Управління охорони здоров’я Чернігівської облдержадміністрації

Опубліковано у На Чернігівщині. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.