Це необхідно для суду над російськими військовими злочинцями

Сер Джеффрі Найс, який очолював трибунал над колишнім президентом Сербії Слободаном Мілошевичем у Міжнародному кримінальному суді, закликав виключити Росію із Ради Безпеки ООН або позбавити її права вето.

«Дуже важливий крок, який слід зробити, – це виключити Росію з Ради безпеки, або відкликати право вето, або якимось іншим чином позбавити її можливості зупинити судовий розгляд. Ця влада, тільки подумайте про це, еквівалентна тому, що Гітлеру було надано право вето у 1944 році, щоб вирішувати, кого судити у Нюрнберзі у 1946 році», – сказав він, виступаючи на Times Radio,

При цьому він сказав, що «говорити, що нинішня система трохи зламана чи недосконала, не означає говорити, що ми не повинні докладати всіх зусиль для її покращення».

«Ще один спосіб – домогтися того, щоб після закінчення цього конфлікту ідентифіковані російські потенційні обвинувачені були передані Росією», – сказав він.

За його словами, міжнародне співтовариство може бути готовим зробити цей крок зараз, тому що російське вторгнення в Україну потрясло світ, поставивши його на межу ядерної катастрофи і змусивши звернути увагу на недоліки нинішньої системи.

Джерело: https://charter97.org/ru/news/2022/4/10/462947/

Опубліковано у Захист і підтримка України. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.