Цікава історія до Всесвітнього дня доброти

Всесвітній день доброти — міжнародне свято, що відзначається 13 листопада. Воно було введене в 1998 році Всесвітнім рухом за доброту і коаліцією національних громадських організацій за доброту.

Свято відзначають у багатьох країнах, включаючи Канаду, Австралію, Нігерію і Об’єднані Арабські Емірати.

Історичні корені початку святкування Дня доброти ведуть до 1997 року. Тоді в Японії волонтерський рух добра World Kindness Movement оголосив про своє створення. Спочатку в рух входили волонтери держав тихоокеанського району, але пізніше склад об’єднання значно розширився. У 1998 році в Токіо 13 листопада спільнота провела свою першу конференцію. З цієї дати і почалася історія свята Всесвітнього дня доброти.

Суть Всесвітнього дня доброти – зробити наш світ добрішим і більш співчутливим. Учасники руху впевнені, що добро здатне об’єднати всі народи.

До вчинків добра належить і цей, що трапився в Іспанії.

Відомі іспанські оперні співаки Пласідо Домінго та Хосе Каррерас з політичних причин розсварилися в 1984 р. і стали ворогами. Дійшло до того, що у їхніх контрактах з’явився пункт, що в якій би країні світу не відбувся їх концерт, кожен з них буде виступати тільки в тому випадку, якщо інший не буде запрошений.

Та в 1987 році у Каррераса з’явився більш серйозний ворог, ніж Пласідо Домінго, – лейкемія. Він пройшов кілька курсів лікування, включно з пересадкою спинного мозку і переливанням крові у США.

Хвороба і дороге лікування виснажили його фізично і фінансово. Працювати він не міг. Тож почав шукати допомогу для таких хворих як він. Так він дізнався про один фонд в Мадриді, який якраз підтримував хворих на лейкемію. Завдяки допомозі цього фонду Каррерас нарешті остаточно здолав свою хворобу, і знову зміг виступати.

Аби віддячити фонду, який врятував його життя, Хосе Каррерас вирішив допомагати йому. І тоді він виявив, що засновником фонду, його головним спонсором і президентом був …Пласідо Домінго. Ба більше, виявилося, що фонд був спеціально створений для допомоги саме Хосе Каррерасу. Пласідо Домінго, попри ворожнечу, бажав допомогти Каррерасу і зберегти життя видатному співаку, усвідомлюючи його масштаб. Але, розуміючи ситуацію, він не міг напряму передати гроші, і прагнучи зберегти анонімність, вдався до заснування фонду, який Каррерас «випадково» знайшов сам. Пізніше, коли історія стала відомою і журналісти запитали Пласідо Домінго, чому той створив фонд для порятунку свого ворога і конкурента на сцені, той відповів: «Тому що такий голос ми не можемо втратити».

Зустріч двох співаків відбулася на одному з концертів у Мадриді. Хосе Каррерас перервав виступ і, ставши на коліно перед Пласідо Домінго, перед публікою попросив пробачення та подякував йому. Пласідо підняв його і міцно обняв. Це стало початком дружби двох великих тенорів.

Джерело: Кафедра нової та новітньої історії зарубіжних країн КНУ імені Тараса Шевченка

Опубліковано у Інше. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.