Цікава поїздка

План роботи краєзнавчого гуртка Великоустівської ЗОШ І-ІІІ ступенів на базі районного Будинку школярів аж ніяк не розходиться з планами Сосницького відділення столичного Чернігівського земляцтва щодо патріотичного виховання учнів шкіл Сосниччини.

Саме тому, напередодні Дня захисника України, Дня українського козацтва та Дня Покрови Пречистої Богородиці учні та вчителі нашої школи відвідали козацький «Соколиний Хутір», де хазяйнує давній друг сосницьких козаків Микола Череп. А поїхали ми туди завдячуючи тому, що голова районної ради Геннадій Смаглюк, працюючи викладачем у Сосницькому сільськогосподарському технікумі бухгалтерського обліку впродовж тривалого часу був отаманом Сосницького козацького полку та плідно займався патріотичним вихованням молоді.

6021ACE7

5D4B1FB9

Там для учнів було показано цілу програму володіння козацькою зброєю, джигітовки на конях, стрільби з гармат.

C7A2F523

A1993F3F

4965F00D

А найголовніше хлопців прийняли у джури, а дівчаткам присвоїли звання «Берегині», які підтвердили «універсалами» та «привілеями».

D105DCD9

9AEB538D

1DA315A9

Микола Череп відзначив школу і її літературно-краєзнавчий гурток іменними грамотами.

0C49C09A

E8304470

Насамкінець нас нагодували козацьким кулешем.

0C7FE2DE

A9746478

Того ж дня делегація з Великого Устя побувала у Качанівці та Тростянці.

Час швидко йде, а тому зовсім скоро дехто з теперішніх учнів школи заслужено може поповнити ряди молодіжного осередку відділення.

Валентина МОВЧАН, Сосницьке відділення

Фото автора

Опубліковано у У відділенях | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

3 коментарі до Цікава поїздка

  1. Ковтун Сергій Іванович коментує:

    Все чудово та правильно, але мені здається вбрання та зброя головного козака Миколи Черепа зовсім не українського козацтва. Можливо я помиляюсь. Це деталі, але, як відомо, диявол ховається в деталях.

  2. Валентина Мовчан коментує:

    Без заперечень, Сергій Іванович має рацію. Чудовому змісту патріотичного виховання, яким займається Микола Миколайович, має відповідати й форма. Мабуть, найближчим часом так і буде.

  3. Микола Волощук коментує:

    Головне, що і сосничани, і Микола Череп разом з Днем українського козацтва та Днем Покрови Пречистої Богородиці не забули про День захисника України, що вперше відзначалися в один день. І це важливо.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.