Цікаві факти про Україну

 1. Україна – найбільша країна в Європі. Її площа – 603 628 км².
 2. Українська трембіта – найдовший духовий музичний інструмент у світі.
 3. Одна із найвідоміших у світі різдвяних пісень – це «Щедрик», народна пісня, записана українським композитором Миколою Леонтовичем. Світ знає її як Carol of the Bells або Ring Christmas Bells.
 4. Україна посідає четверте місце у світі за кількістю громадян із вищою освітою. Кількість людей з вищою освітою на душу населення вища за середньоєвропейський рівень.
 5. Станція метро «Арсенальна» у Києві – найглибша у світі. Вона йде під землю на 105 м. Станцію збудували однією з перших – у 1960 році.
 6. До руйнування монголо-татарами у 1240 році Київ був одним із найбільших міст Європи, у п’ятдесят разів більше Лондона та у десять – Парижа.
 7. Хрещатик – найкоротша центральна вулиця столиці у Європі. Її довжина складає 1225 м.
 8. На території України зосереджено чверть усіх запасів чорнозему на Землі. Україна є одним із найбільших експортерів зерна у світі.
 9. Першу у світі конституцію ухвалили в Україні 5 квітня 1710 року. Зробив це Пилип Орлик, гетьман Запорізького війська, вона мала назву «Конституція права і свободи війська Запорізького». У США Конституцію ухвалили 1787-го. У Франції та Польщі – лише 1791-го.
 10. У Чорному морі виявили єдину у світі підводну річку. Річка переносить колосальні обсяги води – 22000 м3/сек. Якби ця річка знаходилася на суші, то посідала б шосте місце у світі за цим показником. Водний потік утворений проникненням через протоку Босфор більш солоної води Мармурового моря у менш солоне середовище Чорного моря.
 11. У містечку Рахів, що у мальовничих Карпатах, знаходиться географічний центр Європи.
 12. Острозька академія – перший вищий навчальний заклад у Східній Європі. Його в 1576 році заснував князь Острозький Костянтин-Василь.

Сергій ОРЄХОВ

Опубліковано у Захист і підтримка України. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.