Творіть добро – добре буде, іще більше Вам прибуде

1 серпня відійшла у вічність душа чарівної жінки, нашої землячки – Катерини Михайлівни Василенко.

Вона відома як естрадна виконавиця українських пісень. Мала звання заслуженої артистки України та заслуженої діячки естрадного мистецтва України. Нагороджена нагрудним знаком «Знак пошани», мала почесну відзнаку «За досягнення у розвитку культури та мистецтв». У березні 2021 року була удостоєна спеціального диплома Літературно-мистецької премії імені Любові Забашти «Квіт папороті» (місто Прилуки).

Народилася 22 лютого 1953 року у селі Шевченкове на Прилуччині, де виросла, душею закохалася у чудову чернігівську природу, яка спонукала її до творчості, пісні. Свого часу закінчила Прилуцький гуманітарно-педагогічний  коледж імені Івана Франка, театральну студію при Київському національному академічному театрі оперети, консерваторію, навчалася у Ніжинському педагогічному університеті імені Миколи Гоголя.

Про творчість Катерини Михайлівни знято музичний фільм «І розцвіла душа моя в піснях», видано збірку її пісень «З чистої криниці». Вона знялася у чотирисерійному художньому фільмі «Схованка біля червоних каменів». Записала чотири компакт-диски: «До ясеня-красеня», «З чистої криниці», «Лине пісня чарівна», «Жіночі таємниці».

Це була багатогранна творча особистість. Вона є автором декількох збірок віршів, казок, оповідань та гуморесок: «Народне кодування», «Чарівна ложка», «Казки Катерини Василенко», «Каламарчик веселого настрою», «Хай живе вареник», «НЛО летіло, на подвір’я сіло».

Не оминула увагою і рідний край у легендах та нарисах «Легенди рідного краю», «Ода жіночій вірності», «У кожного своя доля», «Козацькому роду нема переводу», «Мамина вишиваночка». Її твори друкували журнали «Малятко», «Жінка», «Квіти України», «Чумацький шлях», часопис «Отчий поріг».

Її кредо були слова, які вона часто повторювала: «Творіть добро – добре буде, іще більше Вам прибуде».

Катерина Михайлівна була мудрою жінкою, з ніжною душею, котра віддзеркалювалася мелодійним ліричним сопрано у кожній її пісні. Нехай з миром покоїться її душа.

Висловлюємо щирі співчуття усім, хто знав Катерину Михайлівну та підтримував її на життєвому шляху

Земляки-прилучани

Опубліковано у Вшанування пам'яті | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.