У Батурині відбулася знакова подія

8 жовтня Батурин зібрав видатних діячів України на знакову подію – грандіозний захід «Мазепа. Шлях до Батурина»!

Саме в Батурині доктор історичних наук, професор Тетяна Таїрова презентувала свою першу художню книгу «Мазепа. Хроніки православного шляхтича. Руїна». Подія важлива, адже пригодницька новела стає ще й серіалом! Його реалізація здійснюється за підтримки генерального продюсера «FILM.UA Group» Віктора Мирського та Члена Наглядової ради «Медіа Групи Україна» Володимира Бородянського.

Побажав досягнути поставлених цілей та благословив справу почесний гість заходу, якому Україна завдячує відродженням Батурина – Президент України 2005–2010 років Віктор Ющенко: «Серіал – це сміливий і правильний крок, тому що, мільйони людей зможуть побачити багатосерійний фільм про місію та долю гетьмана Івана Мазепи. Це просвітництво – національне, державне , якого нам бракує зараз!»

На мистецький захід до Батурина також завітали заступник голови Чернігівської облдержадміністрації Дмитро Іванов та видатні науковці-історики України.

У заповіднику відбулася виставка «Гетьман Іван Мазепа, князь Священної Римської імперії». В експозиції – унікальні нововиявлені артефакти з Віденського архіву та колекції Олексія Шереметьєва. Серед експонатів важливе місце посідає унікальна печатка гетьмана Івана Мазепи, вперше представлена широкому загалу.

З виставкою «Гетьман Іван Мазепа, князь Священної Римської імперії» можна ознайомитися в палаці гетьмана Кирила Розумовського до 16 листопада 2021 року.

Важливими є і домовленості між Національним заповідникам «Гетьманська столиця» і Меджлісом кримськотатарського народу на чолі з Рефатом Чубаровим, скріплені в цей день, про співпрацю з вивчення та висвітлення історії двох давніх союзників – Бахчисарая та Батурина у XVII – XVIII століттях.

За матеріалами Національного історико-культурного заповідника «Гетьманська столиця»

Опубліковано у На Чернігівщині | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.