У Чернігові відкрилася міжнародна виставка

10 червня 2015 року у військово-історичному музеї – відділі Чернігівського історичного музею імені Василя Тарновського відкрилася міжнародна виставка «Тоталітаризм. Карикатури і шаржі».

084BC42C

Ця мистецька подія стала результатом проведення V міжнародного конкурсу з однойменною назвою – «Тоталітаризм. Карикатури і шаржі», який стартував у лютому цього року в Полтаві.

Його організатори – Центральний друкований орган Міністерства оборони України журнал «Військо України» – головний редактор полковник Валентин Буряченко, директор міжнародного фестивалю мистецтв «Гоголь – фентезі» Валерій Кругов і директор міжнародної виставки-конкурсу карикатур «Карлюка» Михайло Шлафер – обрали за мету через карикатуру, як мову міжнародного спілкування, показати світовій спільноті, що настав час, коли треба бити в набат. Весь світ у небезпеці від маніакально – непрогнозованих дій кремлівського «царька». І саме політична карикатура сьогодні б’є осиковим кілком у серце терориста та політичного дикуна.

У чернігівській експозиції представлені 70 робіт художників-карикатуристів із 38 країн світу. Є і творіння переможців конкурсу: Олексія Кустовського з України (І місце), Плуїса Праата з Нідерландів (ІІ місце) та Марини Бондаренко з Росії (ІІІ місце). Однак, як зазначають самі організатори, попри конкурси та відзнаки оцінюють карикатури все-таки глядачі.

Антигероєм переважної більшості карикатур і шаржів став Путін (нерідко в сусідстві з Гітлером і Сталіним). Серед робіт немало присвячених Володимиру Соловйову та Дмитру Кисельову – оскаженілим пропагандистам, рівень агресії яких шокує, як виявилося, не тільки українців. «Дісталося на горіхи» і Сергію Лаврову. Західний світ реагує на нього не як на міністра закордонних справ, а як на людину, від якого слова правди не дочекаєшся. Це «цитатник» пропагандистських штампів.

8D69B722

0504FC1C

B421B624

Після подорожі Україною організатори виставки планують провести її в ООН, парламенті Євросоюзу, ОБСЄ та Штаб-квартирі НАТО.

Відкриття виставки пройшло в супроводі Військово-музичного центру Сухопутних військ Збройних сил України за участі військовослужбовців чернігівського гарнізону та представників громадськості.

03B3D2BC

Організатори виставки передали Чернігівському історичному музею імені Василя Тарновського підшивку часопису «Військо України» та олівець зі Слов’янська.

Виставка працюватиме впродовж двох тижнів.

Сергій ЛАЄВСЬКИЙ

Опубліковано у Інше. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.