У Долинському святкували

Село Долинське Сосницького району минулого року вперше на Спаса почало відзначати свій День народження. Цьогоріч долинчани вдруге День села також відзначали на Спаса. 

Село Долинське входить до складу Великоустівської сільської ради. Від Долинського до Великого Устя кілька кілометрів чудової асфальтівки, будівництво якої ще в 1986 році організував Олексій Орєхович – тодішній голова місцевого колгоспу, до якого входили обидва села. Завдячуючи асфальтівці, вже кілька десятиліть у Долинське легко потрапити в будь-який період року.

Село має багату та давню історію, до 1947 року іменувалось як хутір Марієнталь, названий на честь своєї власниці Марії фон Лосен, котра жила у 18 столітті. У Долинському народилося чимало видатних особистостей, зокрема Григорій Митрофанович Двойнос (13.01.1935-01.01.2008) – багаторічний член Чернігівського земляцтва, український зоолог, паразитолог, фахівець з нематод та інфузорій, що паразитують у коневих, доктор біологічних наук, лауреат премії імені Івана Шмальгаузена НАН України.

У селі народився і мій батько Петро Гаврилович Коваленко, там зараз мешкає мій хрещений Василь Григорович Коваленко, 1921 року народження, – найстаріший мешканець Долинського. А тому поточного року вирішила побувати на святі Дня села, щоб привітати долинчан зі святом.

На моє переконання, свято вдалося. Щирими були слова привітання долинчанам Великоустівського сільського голови Валентини Циганок. Від душі сільчани дякували – власникам і керівникам ПСП «Полісся» за гарне свято, аматорському колективу з села Бутівка за чудову концертну програму.

Людмила КОВАЛЕНКО

Фото автора

Опубліковано у Дні поселень, На Чернігівщині | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.