У Парафіївській ОТГ відкрили дві новозбудовані амбулаторії

Мережа закладів охорони здоров’я Чернігівщини поповнилася двома об’єктами: у Парафіївці та Тростянці Прилуцького району відкрили амбулаторії загальної практики сімейної медицини.

Сьогодні, 16 червня, голова Чернігівської обласної державної адміністрації Анна Коваленко передала очільниці Парафіївської громади Галині Петруші всі необхідні документи та ключі від обох закладів.

Спершу урочистості відбулися у Парафіївці.

Вітаючи жителів селища з відкриттям амбулаторії, Анна Коваленко підкреслила, що об’єкт збудований за активної підтримки громади. Адже із витрачених восьми мільйонів гривень 800 тисяч — кошти місцевого бюджету.

— Ця амбулаторія розрахована для роботи чотирьох лікарів, які обслуговуватимуть близько 4 тисяч мешканців семи сіл. Медики працюватимуть в комфортних умовах, застосовуючи сучасне діагностичне обладнання. Крім того, лікарі зможуть оперативно реагувати на виклики — сьогодні у їхнє розпорядження передаємо новий автомобіль, зазначила голова ОДА і додала, що команди і Президента України, і Кабінету Міністрів, і облдержадміністрації дбають про здоров’я та безпеку громадян незалежно від того, де вони живуть: у місті чи селі. Так, завдяки програмі Президента України «Велике будівництво» не тільки активно розбудовується медична інфраструктура, а й оновлюється відповідне устаткування.

Амбулаторія в Тростянці отримала абсолютно ідентичний набір оснащення та транспорт. Втім вона трохи менша, адже розрахована для роботи лише двох лікарів. Вони обслуговуватимуть півтори тисячі людей з Тростянця та сусідніх сіл: Бережівки та Верескунів. Вартість цього проєкту — 5,2 мільйона гривень.

Під час брифінгу, що відбувся в Тростянці в рамках відкриття амбулаторії, Анна Коваленко зазначила, що на Чернігівщині за програмою «Велике будівництво» заплановано відкрити 19 амбулаторій загальної практики сімейної медицини, побудованих «з нуля».

— Щодо 12 з них — роботи завершені стовідсотково. А п’ять, не враховуючи сьогоднішні, вже навіть передані на баланс громадам (Бахмацька, Тур’янська, Плисківська, Чорнотицька та в селі Салтикова Дівиця). Ще п’ять — у селах Кобижча, Нехаївка, Журавка, Вертіївка та селищі Холми — будуть передані найближчим часом. Відповідне розпорядження підписане на виїзному засіданні Кабміну 12 травня, — сказала  голова ОДА.

Решта об’єктів (в селах Гремяч, Киїнка, Стольне, Хоробичі та Халявин) перебувають на завершальній стадії будівництва.

Усі амбулаторії отримують типові набори сучасного діагностичного обладнання та якісне оснащення.

Також в області реалізуються проєкти розбудови 9 приймальних відділень опорних закладів охорони здоров’я в госпітальних округах. Шість відділень уже модернізовані.

За словами Анни Коваленко, до кінця року всі заплановані об’єкти «Великого будівництва» за відсутності форс-мажорів мають завершитися.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Опубліковано у Інше. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.