У суботу, 23 вересня, Ріпки відзначили День селища, 74-у річницю вигнання нацистських окупантів з Ріпкинщини та День партизанської слави.
У заходах взяла участь група земляків з Ріпкинського відділення столичного Чернігівського земляцтва під керівництвом Олександра Литвина. Мікроавтобус для захоплюючої подорожі був люб’язно наданий Аллою Гуртовою.
Зранку розпочалися меморіальні заходи. Керівництво району, ветерани, учасники АТО, учнівська молодь з гірляндами, корзинами квітів і прапорами, громадськість, оркестр пройшли урочистою ходою до парку Слави, де відбувся мітинг – реквієм «Назавжди в пам’яті народній!».
До громади звернувся голова райдержадміністрації Борис Мелашенко.
З промовами виступили також голова Ріпкинської районної організації ветеранів України Ірина Вольська-Баскевич, настоятель Свято-Миколаївського храму в Ріпках протоієрей отець Іоан (Голоботовський) та учасник АТО, офіцер Ріпкинського районного військового комісаріату Микола Одарич.
Квітами увінчалися братська могила воїнів-визволителів, обеліск Слави, меморіальний комплекс героям АТО та Небесної Сотні, пам’ятний знак «Загиблим і померлим в наслідок Чорнобильської катастрофи» та пам’ятник воїнам-інтернаціоналістам. Присутні вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання.
Меморіальні заходи завершилися заупокійною літією за загиблими в роки Другої світової та за українськими воїнами, що загинули в ході АТО на Донбасі, яку провів Благочинний району, настоятель Свято-Миколаївського храму в Ріпках, протоієрей отець Іоанн (Голоботовський) за участі церковного хору.
Продовжились урочистості у парку відпочинку селища, де розгорнувся осінній ярмарок за участю територіальних громад, підприємств, закладів освіти, сільгоспвиробників і медоварів.
Свято дня селища та святкової ярмарки відкрив Ріпкинський селищний голова Сергій Гарус.
Борис Мелашенко привітав жителів Ріпок зі святом та оголосив Подяку колективу Ріпкинської районної спілки споживчих товариств за активну участь у життєдіяльності райцентру з нагоди 74-ї річниці вигнання нацистських окупантів з Ріпкинщини, Дня партизанської слави та Дня селища Ріпки. Борис Володимирович вручив подарунки учасникам «Параду візочків-2017», цієї яскравої ходи батьків з малюками у прикрашених у різних стилях візочках і на велосипедах, що відбулася в селищі вперше. Далі керівництво району оглянуло виставки закладів селища та ярмаркові курені громад району.
З привітанням від столичних земляків на відкритті свята також виступив Олександр Литвин.
Земляки мали зустріч з директором Ріпкинської гімназії Наталією Корж, яка розповіла про створення в гімназії музею Арнольда Панасовича Грищенка, нашого земляка, члена Ріпкинського відділення земляцтва, відомого мовознавця, ученого, педагога. Родом він з Ріпкинщини. Народився в невеличкому селі Мутичів. З 1951 по 1954 рік навчався в Ріпкинській середній школі. Учився сумлінно та з великою охотою. Хлопець цікавився різними науками, однак найбільше захоплювала його таїна слова, тому і вступив до Ніжинського державного педагогічного інституту імені Миколи Гоголя, після закінчення якого повернувся працювати на Ріпкинщину. Займав посаду директора Гучинської восьмирічної школи. Через два роки Арнольд Панасович успішно витримав вступні випробування і став аспірантом Інституту мовознавства імені Олександра Потебні.
Потім Арнольд Грищенко став доктором філологічних наук, професором, академіком Академії педагогічних наук України, заслуженим діячем науки й техніки України … Але, на жаль, у 2006 році серце вченого перестало битися.
В ході свята учасники мали змогу придбати продукцію місцевих виробників з області та району, подивитися святковий концерт.
Олександр ЛИТВИН