У степах Еллади

Громадська організація «Земляцтво Кіровоградщини», яке є координатором в спілці громадських організацій «Асоціації земляцьких організацій «Рада земляцтв областей та регіонів України», люб’язно запросило керівників земляцтв, що входять в Асоціацію, до Кіровоградщини – землі предків древньої Еллади.

2060731

У складі делегації були Віктор Ткаченко – голова Асоціації, Іван Рішняк – голова ГО «Сумське земляцтво», Микола Рожко – перезидент МГО «Земляцтво Херсонщини», Валерій Цибух – президент ГО «Земляцтво буковинців «Буковина», Микола Бідзіля – почесний президент «Товариства закарпатців» та ще 24 представники різних земляцтв. Київську міську адміністрацію представляв радник голови Микола Колесник.

Кіровоградщина зустріла гостей так само привітно, як теплі жовтневі дні бабиного літа.

Як годиться, на кордоні автобус зупинила поважна делегація представників органів виконавчої влади та місцевого самоуправління Кіровоградської області на чолі з заступником голови облдержадміністрації Вітою Атаманчук. Хліб-сіль, щира українська пісня і знову – дорога, але вже по степах Кіровоградщини. Дбайливо оброблені поля, зрідка – переліски та затишні села.

2060743

Перша зупинка – на території історико-архітектурного заповідника родини Раєвських в селі Розумівка. Відбудована родинна церква ще пахне цементом і фарбами, недомальовані розписи на стінах, але святий отець церкви та прихожани вже правлять службу Божу. І нас зустріли молитвою за Україну.  Поруч на подвір’ї – краєзнавчий народний музей. Тетяна Зубко, берегиня історичної спадщини, повернула гостей у далеке минуле. Змістовною була розмова в облдержадміністрації з першим заступником голови Віктором Серпокриловим. Перегляд фільму про поступ Кіровоградщини у роки незалежності, про можливості промислового і аграрного потенціалу області, адже лише орного продуктивного чорнозему у краї понад 2 млн. гектарів, а еталон чорнозему планети саме з Кіровоградщини, доставлений до далекого Парижу на довічне зберігання.

2060747

2060753

І знову дорога. Вже пішохідна, самою центральною вулицею Дворцовою до обласного краєзнавчого музею.

2060763

2060758

2060768

2060772

2060773

2060777

Неймовірне враження на представників земляцтв справив Кіровоградський академічний обласний український музично-драматичний театр ім. Марка Кропивницького, щойно відреставрований за кошти меценатів. Ранок наступного дня розпочався з ознайомлення з рідкісними виданнями у фондах Кіровоградської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Дмитра Чижевського. Затим огляд експозиції у Кіровоградському обласному художньому музеї, відвідання картинної галереї Петра Оссовського «Світ і вітчизна». Пішохідна екскурсія центром міста, огляд валів фортеці Святої Єлизавети – головного форпосту у боротьбі проти Туреччини.

2060779

Скорботним моментом перебування на Кіровоградщині було відвідання міського кладовища, де поховані 56 бійців, що загинули в ході АТО на Донбасі, покладання квітів, скупі чоловічі сльози, свіча пам’яті.

2060783

І знову довга дорога до Хутора Надії, адже це невеличке поселення нині є об’єктом природної історико-культурної спадщини, музей-заповідник  родини Івана Тобілевича (Карпенка-Карого). Тут же на території розміщений єдиний в Україні музей хореографії і народного танцю.

Вже на зворотному шляху ми відвідали Зелену Браму – пам’ятний знак загиблим воїнам-прикордонникам, поклали квіти і низько вклонились тим, хто відстояв Україну у грізних боях.

Дорогою додому в автобусі було хвилююче гомінко, бо всі хотіли висловити свої враження від побаченого і почутого. З’ясувалося, що Кіровоградщина практично для кожного відкрилася зовсім іншою, ніж про неї подавалася суха інформація у ЗМІ.

Низький уклін Вам, кіровоградці, за любов до рідного краю, збереження його історичних і духовних надбань, народної національної спадщини.

Тетяна ЛІТОШКО

Опубліковано у Інше. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.