Українська «Вікіпедія» б’є рекорди відвідуваності

Відвідуваність української  «Вікіпедії» за рік зросла на 10%. За цей же час популярність російської «Вікіпедії» серед світової аудиторії впала на 5%.

Такі дані навів Юрій Пероганич, гендиректор Асоціації підприємств інформаційних технологій України, співзасновник ГО «Творча еліта України», почесний член Ради ГО «Товариство «Чернігівське земляцтво».

Він щомісяця оприлюднює статистичні спостереження «Вікіпедії». Зокрема, у листопаді місячне число переглядів сторінок досягло 74, 3 млн «Середня відвідуваність в листопаді становила 2,47 млн переглядів за день, 103 тис. переглядів за годину, 1719 за хвилину або 29 переглядів щосекунди», — заявив Юрій Йосипович.

За словами Юрія Пероганича, у порівнянні з листопадом минулого року зростання склало +10%, а за трирічний період популярність української Вікіпедії виросла на 33%. Оскільки листопад  — піковий місяць відвідуваності, тому наступний рекорд найбільш ймовірний рівно через рік, прогнозує він.

«Число унікальних пристроїв, з яких переглядали «Вікіпедію», в листопаді становило 12 386 155 шт., це на 18% більше, ніж у листопаді 2018.Частка мобільних пристроїв виросла за рік з 60,9% до 64,1%, а їх число на 19,7%. Відповідно, частка настільних систем впала з 39,1% до 35,9%, хоча їх число теж за рік виросло, однак значно менше, лише на 4,4%. 62,0 млн або 83% від загального числа переглядів здійснено з території України, 3% з території США, 1,3% з території РФ, 1,2% з території Польщі», — навів дані Юрій Пероганич.

В той же час популярність російської версії «Вікіпедії» падає, заявив він, посилаючись на статистичний сервер «Вікіпедії». Він, зокрема, пояснив:

«Ще рік тому, у листопаді 2018-го, популярність російської «Вікіпедії» на території України перевершувала популярність української на 96% (114 млн переглядів російської і 58 млн — української). Однак у  листопаді 2019 російську «Вікіпедію» переглядали з території України лише на 77% частіше ніж українську (110 млн переглядів російської і 62 млн — української)».

Вітаємо Юрія Йосиповича з досягненнями української «Вікіпедії»!

Олексій ОРЄХОВИЧ

Опубліковано у Анонси, оголошення | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.