Уряд Чехії просить Палату депутатів продовжити режим надзвичайного стану

Сьогодні, 17 травня, Уряд Чеської Республіки схвалив пропозицію МВС і просить Палату депутатів продовжити режим надзвичайного стану. Нинішній надзвичайний стан закінчується 31 травня 2022 року, за згодою Палати депутатів його буде продовжено на один місяць, тобто до 30 червня 2022 року.

Необхідність гнучко реагувати на поточні проблеми, забезпечення житлом при співпраці регіонів, виплата компенсаційних надбавок регіонам або можливість розміщення в будинках, які не призначені перш за все для житла, проте гарантують гідні умови, це лише кілька причин, чому Уряд просить Палату депутатів продовжити надзвичайний стан до 30 червня 2022 року.

«Ми пообіцяли, що пересічний громадянин навіть не помітить, що введено надзвичайний стан, і ми дотрималися. Ми використовуємо його лише як інструмент, необхідний для подолання безпрецедентної кризи біженців. Щодня до нас досі приходить приблизно 1200–1800 осіб, що відповідає стандартним планам на надзвичайну ситуацію», – сказав Міністр внутрішніх справ Віт Ракушан, додавши, що поправка в законодавчому процесі – це так званий Lex Ukraine, завдяки якому є можливість запровадити максимальні заходи в законі. Водночас зміни до законів враховують нові знахідки, як-от сферу зловживання гуманітарними пільгами. Уряд має обговорити їх завтра, але надзвичайний стан потрібно зберегти, поки він не набуде чинності.

Надзвичайний стан ще більше спрощує процеси, підпорядковані Міністерству праці та соціальних справ та Управлінню праці, завдяки кризовим заходам, наприклад, можна швидше та легше оформляти соціальні виплати для громадян Чехії та України. Без цього також було б неможливо підтримувати скорочений триденний період, протягом якого біженці повинні повідомляти про зміну місця проживання, не видавати візи громадянам Білорусі та Росії або займатися обміном даними в рамках ІТ-систем, важливими для управління хвилею біженців.

«Я категорично відкидаю заперечення опозиції щодо того, що ми використаємо надзвичайний стан, щоб витратити деякий час і укласти державні контракти з конкретними постачальниками. Договір завжди має бути пов’язаний з причиною оголошення надзвичайного стану. Крім того, завжди потрібно доводити, що це неможливо реалізувати стандартним способом», – підсумував Міністр Віт Ракушан.

Клара ДЛУБАЛОВА, відповідальна за управління пресою та зв’язками з громадськістю МВС Чеської Республіки

Опубліковано у Захист і підтримка України, Інше. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.