В Енциклопедії Носівщини за чотири місяці створено 400 статей

В Енциклопедії Носівщини за чотири місяці створено 400 статей. Ювілейною стала стаття про уродженця села Держанівка Носівського району Чернігівської області, журналіста, публіциста, краєзнавця, поета і прозаїка Миколу Будлянського https://wiki.nosivka.info/Будлянський_Микола_Георгійович

Сміливо редагуйте існуючі і створюйте нові статті в цій вікі-енциклопедії, яку може редагувати кожен!

12 червня минає чотири місяці з дня започаткування Енциклопедії Носівщини — електронної енциклопедії Носівського району.

Всім відома електронна універсальна енциклопедія Вікіпедія, число статей у якій перевищило 900 000 і впевнено наближається до мільйона. Енциклопедія Носівщини — це свого роду «Вікіпедія», тільки районного масштабу.

Спільне в Енциклопедії Носівщини і Вікіпедії

Енциклопедія Носівщини, як і Вікіпедія будується на однаковому програмному забезпеченні — системі управління вмістом MediaWiki. Тому її може вільно редагувати будь-яка людина, яка має доступ до інтернету. Можна не лише поправляти існуючі, але й створювати нові статті. Кожне редагування зберігається окремо, і тому помилкові правки дуже легко повернути назад. Є можливість блокувати вандалів — людей, які навмисно вносять хибну інформацію. Можна зберігати як тексти, так і зображення. Для ілюстрування статей можуть використовуватися файли із Вікісховища — архіву вільних зображень. Тексти мають бути українською мовою.

Відмінності від Вікіпедії

Енциклопедія Носівщини розташована за адресою http://wiki.nosivka.info

В Енциклопедії Носівщини можна розміщувати лише те, що стосується Носівського району в теперішніх чи колишніх його межах. Це основний критерій для визначення, чи можна створювати статтю про конкретний предмет, людину, інституцію чи подію…

Тут кожен може створювати окремі статті про людей — історичних осіб і сучаснииків, значимих на районному, міському чи сільскому рівні — з освіти, культури, медицини, силових органів, підприємництва (виробництва, послуг, торгівлі), адміністрації, про громадських активістів… Можна писати і про пам’ятки, будівлі, установи, організації, підприємства, заклади торгівлі і послуг, громадські об’єднання…, про кожну значиму для району, міста чи села подію.

При написанні статей до Енциклопедії Носівщини завжди бажані посилання на джерело інформації, наприклад сторінку в інтернеті, номер і дату газети, назву і автора книжки… Однак, на відміну від Вікіпедії, в Енциклопедії Носівщини можна публікувати і власну інформацію, наприклад спогади, якщо Ви зареєстрований дописувач і можете підтвердити свою особу.

Менш строгі, як у Вікіпедії, і вимоги до стилю. Наприклад, після основної біографічної інформації про людину, до статті можна включити і художній нарис про неї, чи інтерв’ю. Звісно за згоди авторів цих матеріалів.

Досягнення

У Енциклопедії Носівщини вже 400 статей, майже 150 зображень, серед яких переважно портрети людей, зображення пам’яток, є рідкісні карти.

В енциклопедії вже представлені статті, що стосуються архітектури‎, біографістики, ветеринарної медицини, виховання, влади, географії, геральдики, громадського харчування, дозвілля, економіки, зайнятості, засобів масової інформації, інформаційних технологій і зв’язк‎у, історії, краєзнавства, культури і мистецтва, літератури, материства, медицини, музейництва, науки і освіти, політики, правопорядку, сільського і лісового господарства, соціального захист‎у, спорту, торгівлі, туризму Носівщини.

Дуже вдячний всім, хто надає матеріали та дозволи на їх використання, насамперед педагогу і краєзнавцю Валерію Михайловичу Фурсі, який надав для використання в енциклопедії не лише дозвіл на використання упорядкованої ним книги «Славні імена Носівщини», але й її електронний варіант. Дякую директору Носівської станції юних техніків Василю Васильовичу Кияниці за дозвіл використовувати зібрані ним матеріали з сайту СЮТ та поради щодо вмісту енциклопедії. Дякую всім, хто долучився до редагування статей енциклопедії!

Велика подяка — технічному адміністратору сайту, носівському ІТ фахівцю Андрієві Дідиченку, який здійснює його технічну підтримку, оновлює програмне забезпечення, гарантує наявність копій і відновлення на випадок збоїв.

Запрошую всіх, хто має доступ до інтернету, бібліотекарів, краєзнавців, педагогів, працівників органів влади, підприємців, учнів старших класів, а особливо вихідців із Носівщини в Києві, долучатися до редагування статей Енциклопедії Носівщини. Створюйте нові статті і поліпшуйте існуючі — для цього шукайте кнопку «редагувати» і будьте сміливими!

Цей інноваційний проект спрямований на підтримку місцевої історії, краєзнавства, культури, освіти, а відтак — патріотизму. Маю сподівання, що він здобуде підтримку як влади району і територіальних ОТГ, так і підприємців-меценатів.

Юрій Пероганич, громадський діяч в ІТ, культурі й освіті, керівник Носівського відділення Чернігівського земляцтва в Києві (2014-2016).

Опубліковано у У відділенях | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.