Відбулася презентація книги та збірки

8 лютого в Чернігівській обласній універсальній науковій бібліотеці (ЩУНБ) на засіданні клубу «Краєзнавець» відбулася презентація книги письменника та журналіста Миколи Григоровича Будлянського «Час рікою пливе»: (нариси про село Олишівка Чернігівського району) та збірки «Твої таланти, рідний краю: обдаровані діти Чернігівського району», яку підготували спеціалісти відділу освіти Чернігівської районної державної адміністрації. 

Презентація видань відбувалася у святковій атмосфері та почалася з виступу музичного колективу смт Олишівка Чернігівського району, який виконав «Пісню про Україну».

З вступним словом до присутніх звернулася завідувач відділу краєзнавста Чернігівської ОУНБ Ірина Яківна Каганова, котра дала яскраву характеристику книги «Час рікою пливе», в якій автор у книзі про Олишівку будує свої новели переважно на історичних фактах і лише зрідка вдається до художніх домислів.

Кожне оповідання живе своїми героями, через характери та вчинки яких подається історія розвитку хуторів, котрі з роками розрослися у велелюдне селище. «Назва книги захоплює читача у вирій подій на 560 років тому, коли з’явилися перші згадки про хуторські поселення на окрайках вільхових лісів уздовж річки Смолянка», – наголосила Ірина Яківна.

Микола Будлянський розповів про свою роботу над книгою, про творчий пошук та історію древнього містечка Олишівка і його мешканців. Він підкреслив, що книга «Час рікою пливе» побачила світ завдяки підприємцю, голові Олишівського сільгосппідприємства у 1987–1999 роках Володимиру Хоменку.

Володимир Хоменко також був присутній на заході та поділився спогадами про Олишівський період свого життя та підкреслив, що це був найкращий період його життя.

В обговоренні книги взяли участь настоятель церкви Різдва Пресвятої Богородиці смт Олишівка Чернігівського району отець Іоанн, голова Олишівської об’єднаної територіальної громади Сергій Малець, завідувач селищної бібліотеки-філіалу Тетяна Шеремет, депутат Чернігівської районної ради Василь Ярмоленко.

Заступник голови Чернігівського відділення Товариства «Чернігівське земляцтво» Анатолій Коваль у виступі привітав присутніх з виданням книги «Час рікою пливе» та вручив подяки земляцтва: Миколі Будлянському за висвітлення історії рідного Сіверського краю з нагоди видання книги «Час рікою пливе»; Володимиру Хоменку та Тетяні Шеремет – за сприяння у виданні книги з історії козацького селища Олешівка Чернігівського району «Час рікою пливе».

Президент Міжнародної літературно-мистецької Академії України, письменник і журналіст Сергій Дзюба поздоровив Миколу Будлянського з виходом його нових творів та вручив йому диплом лауреата літературно-мистецької премії імені Пантелеймона Куліша за 2018 рік.

Начальник відділу освіти Чернігівської районної державної адміністрації Тетяна Маханькова представила збірку «Твої таланти, рідний краю: обдаровані діти Чернігівського району».

Анатолій Коваль від земляцтва вручив Подяку Людмилі Анатоліїні Герасименко – методисту кабінету відділу освіти Чернігівської районної державної адміністрації, яка плідно попрацювала над упорядкуванням зібраних матеріалів для видання книги про обдарованих дітей району «Твої таланти, рідний краю».

Підбиваючи підсумки засідання, голова правління Чернігівської обласної організації Національної спілки краєзнавців України, президент клубу «Краєзнавець», директор Навчально-наукового інституту історії, етнології та правознавства імені Олександра Лазаревського Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Тараса Шевченка, професор Олександр Коваленко, зауважив, що цінність краєзнавчих досліджень полягає у вивченні історії держави через історію окремих особистостей та сіл і містечок регіону.

Свою пісенну емоційну творчість присутнім подарували учасники самодіяльного музичного колективу селища Олишівка і учениця школи села Роїще Чернігівського району Катерина Скачок, яка прочитала вірш знаної поетеси Надії Галковської «Вільхова гілка».

Під час заходу демонструвалась книжково-ілюстративна виставка «Ідуть роки, міняються століття і в книгах залишають відбиття…», яку прокоментувала модератор заходу, завідувач відділу краєзнавства Ірина Каганова.

Анатолій КОВАЛЬ

Опубліковано у Інше, На Чернігівщині | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

2 коментарі до Відбулася презентація книги та збірки

  1. Анатолій Пінчук коментує:

    З задоволеннням прочитав статтю про презентацію в Чернігівській обласній універсальній науковій бібліотеці книги Миколи Будлянського «Час рікою пливе» (нариси про село Олишівка Чернігівського району) та збірки «Твої таланти, рідний краю: обдаровані діти Чернігівського району», яку підготували спеціалісти відділу освіти Чернігівської районної державної адміністрації. Продивившись фото, ніби відчув ту святкову атмосферу, той позитив, що йшов від цього заходу. Я впевнений, для значної частини мешканців Олишівки деякі історичні факти були новиною та спонукали до ще більших спогадів про історію селища. В тому й цінність книги, що зібрана воєдино інформація несе любов до рідного краю, до Батьківщини! І добре, що патріот рідного краю і меценат Володимир Хоменко посприяв виходу книги. Це добрий приклад для інших!
    Майбутня історія пишеться сьогодні, і збірка «Твої таланти, рідний краю: обдаровані діти Чернігівського району» в майбутньому матиме також історічну цінність.
    А Миколу Будлянського вітаємо з врученням йому диплому лауреата літературно-мистецької премії імені Пантелеймона Куліша за 2018 рік.

  2. Наталія Ярмак коментує:

    Де можна придбати збірку “Твої таланти, рідний краю. Обдаровані діти Чернігівського району – 2018”. В цій збірці згадується моя племінниця Вікторія Луцик. Я хочу подарувати збірку Вікторії. Її на презентацію не запросили і про збірку нам повідомили випадкові знайомі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.