Відвідали історико-архітектурну пам’ятку в Прилуках

У день Святої трійці, 7 червня, делегація Прилуцького відділення на чолі з Миколою Гордієнком відвідала в Прилуках  історико-архітектурну пам’ятку – Собор Різдва Пресвятої Богородиці, що в 2005 році у занедбаному стані був переданий прихожанам Української Православної Церкви Київського Патріархату. Настоятелю святині отцю Віталію була передана Єрусалимська ікона Божої Матері.

Коли  ми зайшли до Собору Різдва Пресвятої Богородиці, здавалось, що тебе огорнув безмежний спокій, гулка тиша сповнювала  душу. Усе було як удома, так просто та витончено водночас. Рушники, вишиті прочанами, що обрамляють образи, миліші за будь-які прикраси.

В ході візиту до храму ми  познайомилися з настоятелем святині отцем Віталієм Юрочкою. Отець Віталій згадував, що коли вперше зайшов до Собору Різдва Богородиці, незадовільного стану храмової будівлі, відсутності ремонту навіть не помітив. Просто про це не думалось, бо попереду чекала свята літургія, і вся його увага сконцентрувалася саме на службі. Опісля вже дійшли руки до господарчої частини. Дякуючи парафіянам, у храмі з’явилися ікони, вишиті рушники, встановлено іконостас і чудове дерев’яне розп’яття.

Настоятель пишається тим, що служба у Соборі Різдва Богородиці  здійснюється українською, зрозумілою для всіх мовою. Молитва рідною мовою передається не лише вустами, а й серцем, проникає в душу мирян.

Живіть з Богом у серці – тоді все буде гаразд!

Валентина ГОРДІЄНКО

Читайте також:

Собор Різдва Богородиці (Прилуки) — Вікіпедія

Опубліковано у У відділенях | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.