Відзначили 201-у річницю з дня народження Пантелеймона Куліша

У п’ятницю, 7 серпня, на території обласного історико-меморіального музею-заповідника «Ганнина Пустинь» у Борзнянському районі відбулося мистецьке свято до 201-ої річниці з дня народження українського письменника, історика, поета, етнографа, публіциста Пантелеймона Олександровича Куліша.

Вшанувати пам’ять нашого земляка завітали почесні гості: директор Департаменту культури і туризму, національностей та релігій облдержадміністрації Олександр Левочко, голова райдержадміністрації Лариса Осадчук, заступники голови – Віктор Бондаренко та Тетяна Пирог, депутати обласної ради – Людмила Ромака та Анатолій Хавило, представники районних установ, організацій та громадськість.

У заході також взяли участь представники Борзнянського відділення Чернігівського земляцтва, очолювані його керівником Володимиром Лемішем.

Учасники заходу поклали квіти на могили Пантелеймона Куліша, Ганни Барвінок та Василя Білозерського.

Заупокійну літію з благословення архієпископа Євстратія відправив отець Володимир Павлина, настоятель трьох парафій Чернігівської єпархії Православної церккви України.

Традиція запрошувати священика ПЦУ до Ганниної Пустині прищепилася лише з початком війни з РФ. І це не випадково. Адже автор перекладу Біблії та Євангелія українською мовою заслужив літії мовою народу, задля якого працював усе життя.

Гостям вперше презентували повністю відновлену оселю Пантелеймона Куліша та Ганни Барвінок.

У вересні має вийти 4-ий том повного зібрання творів Пантелеймона Куліша, в якому зібрані переклади драм Шекспіра. Презентація буде і в Ганниній Пустині.

Для гостей «Ганниної Пустині» організатори підготували концертну програму за участі артистів обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм, а також аматорських колективів Борзнянського району.

Володимир ЛЕМІШ

Опубліковано у На Чернігівщині | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.