Відзначили ювілей Пантелеймона Куліша

9 серпня на території історико-меморіального музею-заповідника Пантелеймона Куліша «Ганнина пустинь» Борзнянського району Чернігівщини пройшло  свято до 200-річчя від дня народження українського громадського і культурного діяча, науковця та письменника.

На свято приїхало дуже багато гостей – з Києва, Чернігова, Борзни, Полтави, Харкова. Серед них – в.о. голови Чернігівської облдержадміністрації Наталія Романова, заступник голови обласної ради Арсен Дідур, голова Ради ГО «Товариство «Чернігівське земляцтво», почесний громадянин Чернігівської області Віктор Ткаченко.

На заході була делегація з батьківщини Тараса Шевченка з оригінальним подарунком, а також чимало представників від ряду відділень Чернігівського земляцтва, зокрема: Борзнянського, Бобровицького, Козелецького, Носівського та Сосницького.

Знаково та символічно відбулося відкриття пам’ятної дошки уродженцю Борзни, відомому державному діячу, Герою України Івану Степановичу Плющу, завдяки зусиллям якого в 2000 році було створено історико-меморіальний музей-заповідник «Ганнина пустинь», засновано Чернігівське міське відділення Міжнародного благодійного фонду Пантелеймона Куліша та вийшло з друку двотомне видання «Пантелеймон Куліш – особистість, письменник, мислитель».

Потім зі сцени лунали промови гостей, вірші Пантелеймона Куліша та Ольги Пилипчук – нашої землячки, яка народилася на хуторі Мотронівка та все знає про Кулішів-Білозерських, пише вірші про «Ганнину пустинь».

У будинку Білозерських цього дня працювали дві пересувні виставки: одну привезли з Батурина, другу – з Чернігівського історичного музею імені Василя Тарновського. Остання була присвячена Пантелеймону Кулішу і, презентуючи її, співробітники музею розповіли багато цікавих історій про ювіляра, які просто заворожували слухачів.

Кульмінацією свята став концерт за участю місцевих і чернігівських творчих колективів.

Валентина МОВЧАН

Читати також:

Вітання від Ігоря Вдовенка учасникам літературно-музичного свята «Його душа завжди живе” з нагоди 200-ї річниці від дня народження Пантелеймона Куліша

Опубліковано у Видатні земляки, Вшанування пам'яті, На Чернігівщині | Теґи: , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.