Врятували могилу нашого земляка

Днями в австрійському місті Інсбрук силами місцевої громади українців було відновлено і фактично врятовано від знищення могилу нашого земляка родом з Сосниччини, міністра землеробства УНР Миколи Миколайовича Ковалевського.

Це історичне поховання могла спіткати доля могили Олександра Олеся в Празі, оскільки в Австрії землю під поховання надають в оренду (як правило, на 10 років), а зв’язок із родиною Ковалевських втрачено і за могилою ніхто не доглядав.

У 2008 році Надзвичайний і Повноважний Посол України в Австрії Євген Чорнобривко з власних коштів оплатив оренду, вартість якої на 10 років становить € 431,20. Таким чином договір оренди місця поховання Миколи Ковалевського продовжили до 2018 року.

Тепер посольство України в Австрії в особі першого секретаря Володимира Дідуха звернулося до місцевої української громади з проханням піклуватися про могилу. Як наслідок, було встановлено тимчасовий хрест і вироблено оформлення могили.

За словами Володимира Дідуха, посольство вже подало в Київ запит на кошти для продовження оренди та надгробний пам’ятник.

Микола Ковалевський (03.09.1892-18.08.1957) – український політичний і державний діяч, економіст, публіцист. Діяльний учасник партії українських есерів (УПСР) і з 1917 року – її голова. Також голова ЦК Української селянської спілки. Під час роботи Всеукраїнського національного конгресу 1917 року обраний членом Української Центральної Ради від Полтавської губернії, потім – членом Малої ради Української Центральної Ради. У травні 1917 брав участь у переговорах делегації УЦР із Тимчасовим урядом у Петрограді. При Директорії УНР – міністр землеробства в урядах Остапенка, Мартоса, Мазепи.

З 1920 року Микола Ковалевський жив у еміграції, спочатку у Відні, де очолював одну з груп УПСР, потім у Варшаві, де співпрацював із низкою журналів та Інститутом дослідження національних справ. У роки Другої світової війни опинився в Румунії, був співредактором журналу «Наше життя» (Бухарест; 1940-42).

Після війни жив у Австрії, де з 1950 року був редактором агентства «Express-Pressedienst» (Інсбрук), головою Українського комітету в Австрії. Брав участь у підготовці «Енциклопедії українознавства», співпрацював з Інститутом вивчення СРСР у Мюнхені (Німеччина). Помер в австрійському місті Інсбрук, де похований на Східному кладовищі.

Василь ЧЕПУРНИЙ

Опубліковано у Видатні земляки, Вшанування пам'яті, Новини земляцьких об'єднань за кордоном | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.