Врятувати від забуття

27 квітня у Національному музеї літератури України відбулося підведення підсумків і нагородження переможців щорічного Всеукраїнського конкурсу мультимедійних проєктів «Врятувати від забуття». 

Конкурс започаткований у 2007 році та має на меті підвищення інтересу молоді до української історії, збереження та відновлення національної пам’яті, подолання історичних міфів.

Організаторами конкурсу є Міжнародний благодійний фонд національної пам’яті України, Комітет Верховної Ради України з питань  науки, освіти та інновацій  у співпраці із центральними і місцевими органами влади, Київським міським будинком учителя, Інститутом історії України НАН України, Кабінетом Міністрів України, Національною спілкою письменників України.

До участі у фіналі конкурсу було відібрано 6 кращих робіт молодих істориків – школярів і студентів, з різних куточків України. Серед них і проєкт  «Садиба Покорщина – врятувати від забуття», створений старшокласниками Козелецького ліцею № 1, що на Чернігівщині.

Високоповажне та авторитетне журі на чолі з головою Національної спілки письменників України Михайлом Сидоржевським високо оцінило роботу наших земляків і заслужено присудило 2 місце.

До нагородження приєдналися і представники  Козелецького відділення ГО «Товариство «Чернігівське земляцтво».

Авторському колективу фільму десятикласникам Вероніці Орел, Вероніці Гладкій, Михайлу Гриню, Дмитру Дубіку, їх науковому керівнику – вчительці історії Ірині Кобижчі вручено премію та підбірку літератури, виданої земляцтвом і земляками.

Почесним гостем заходу був також наш земляк народний артист України, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка Василь Нечепа, який подарував присутнім свою творчість.

Людмила ОРІШКО

Опубліковано у Інше | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.