Сьогодні, 7 вересня, у День воєнної розвідки, вшанували пам’ять загиблого Героя України майора Євгена Лоскота, який служив у 1-й окремій танковій Сіверській бригаді оперативного командування «Північ».
Зустріч влаштували у Музеї Героїв АТО у Деснянському навчально-виховному комплексі (смт Десна, Чернігівська область), де був організований телеміст між матір’ю загиблого Героя та Командувачем Сухопутних військ Збройних Сил України генерал-полковником Олександром Сирським.
З плацу Командування генерал Сирський подякував матері за подвиг сина, а також особисто поспілкувався з пораненим розвідником одного з батальйонів ОК «Північ» лейтенантом Борисом Бассом, який наразі проходить лікування та реабілітацію в Ірпінському військовому шпиталі. Хлопцю передали сертифікат на 10 тисяч гривень від командувача Сухопутних військ ЗС України. Офіцер-розвідник Басс неодноразово виконував бойові завдання у районі проведення операції Об’єднаних сил. Але 14 червня цього року отримав бойове поранення, та завдяки своїм вмілим та професійним діям зумів зберегти життя своє і підлеглих.
Офіцери оперативного командування «Північ», комісар Чернігівського обласного ТЦК та СП, військові навчального центру «Десна» ім. князя Ярослава Мудрого поспілкувалися з мамою Євгена Лоскота Ксенією Данилівною, висловили співчуття та щирі слова подяки за захисника, а також вручили подарунки.
Тим часом дружина Героя України Тетяна разом із сином Тарасом їхали до столиці, де в Залі пам’яті на території Генерального штабу Збройних Сил України відбувалася щоденна церемонія вшанування загиблих українських військових.
Майор (посмертно) Євген Олександрович Лоскот, активний учасник Революції Гідності, 20 січня 2014 року отримав поранення в обличчя гумовою кулею під час сутички на Майдані. 21 березня того ж року добровольцем мобілізувався до лав Збройних Сил України до розвідувальної роти 1 окремої танкової Сіверської бригади.
А далі була боротьба за населені пункти Жовте, Раївка, Сабівка Слов’яносербського району, місто Лутугине Луганської області, за стратегічні блокпости, оборона міжнародного аеропорту «Луганськ» та пекло… У вересні 2014 року залишається під містом Луганськ прикривати відхід основної тактичної групи. З матеріалів: «7 вересня 2014 року капітан Євген Лоскот з двома на бойовій машині піхоти (БМП) вирушили на допомогу бійцям територіальної оборони. Зупинилися посеред соняшникового поля, аби детальніше розвідати ситуацію. Метрів за двісті, на межі сільськогосподарських угідь і найближчого терикону, екіпаж виявив з півдюжини одиниць військової техніки, танк, велике скупчення позашляховиків. Капітан Євген Лоскот вирішив атакувати польовий командний пункт противника, використавши ефект неочікуваності. Заклинена башта бойової машини унеможливлювала гарматний вогонь, тож хлопці використали кулемет і автомати, чавили й таранили «Лексуси» і «БМВ». Коли російські бойовики прийшли до тями, старенька БМП вже залишала розташування. Проте в останню мить бойову машину підбив ворожий танк. Екіпаж розділився – один з воїнів зміг повернутися до своїх, другий потрапив у полон. Капітан Євген Лоскот встиг відійти з поля бою, зв‘язатися з «айдарівцями» та домовитися про допомогу у переправленні на інший берег Сіверського Донця. Добровольці попросили ще скоригувати артилерійський вогонь, на що офіцер погодився. Артилерія щільним вогнем накрила вороже угруповання. Проте дістатися до своїх капітану Лоскоту не вдалося, його видали місцеві мешканці. Поранений офіцер потрапив в оточення та прийняв свій останній бій на закинутій фермі поблизу села Весела Гора Слов‘яносербського району Луганської області. Коли закінчились набої, не бажаючи здаватися в полон, він підірвав себе гранатою, прохрипівши дивну для терористів фразу: «Русские не сдаются! Слава Україні!». Після цього російські бойовики добили українського офіцера пострілом у голову».
Завдяки героїчним, рішучим та сміливим діям капітана Лоскота російсько-терористичні формування на добу пригальмували просування вглиб української території. З того часу Євген Лоскот вважався зниклим безвісти. Лише 22 червня 2015 року рештки Героя були виявлені пошуковцями місії «Евакуація-200» («Чорний тюльпан») на місці його загибелі. 2 вересня 2015 року був ідентифікований завдяки експертизі ДНК.
9 вересня 2015 року похований на кладовищі смт Десна Козелецького району.
Указом Президента України №235/2017 від 23 серпня 2017 року за виняткову мужність, героїзм і самопожертву, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі капітану Лоскоту Євгену Олександровичу посмертно присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка».
Розпорядженням Козелецької селищної ради Чернігівської області від 19 лютого 2016 року вулиця Пролетарська в селищі міського типу Козелець перейменована на вулицю Євгенія Лоскота. З 2016 року в селищі міського типу Козелець проводиться турнір з більярду пам’яті Героя.
Служба зв’язків з громадськістю ОК «Північ»