Школи та гуртки замість премій апарату громади

Нарешті задоволена активністю розумних і порядних людей, які представляють наші з вами інтереси в сесійній залі Новгород- Сіверської громади.

Нелегкий день був. Майже 7 годин тривало засідання 12-ї сесії Новгород-Сіверської міської ради. 75 питань було порушено. По багатьох з них – позитивні рішення.
Це і виділення землі учасникам АТО, і спрямування коштів з 5% перевиконання бюджету (а це близько 4-х мільйонів гривень! – то не вірте, дорогенькі, що коштів нема) 1 мільйон 200 тисяч гривень на встановлення кисневої станції в ЦРЛ (ой, як противилась цьому головна фінансистка- Валентина Печко та провладна коаліція), і недопущення закриття філії НВК в Буді-Вороб’ївській, і залишення мережі гуртків позашкілля, а з тим і збереження земельних ділянок та приміщень комунального майна, на яке вже відкрито зазіхають (за словами доповідачкиТетяни Ковальчук, вже на вчорашній день було 3 реальних претендентів на будівлю СЮТ).

І хоча в загальній кількості найбільше було питань по землі, – найцікавішими виявилась все-таки гуманітарна царина. Цікаві речі з’ясовуєш, коли сидиш у сесійній залі поруч з тими, хто приймає рішення та чуєш з перших вуст доповідачів. З’ясовується, що і бюджет за пів року перевиконано на 4 мільйони. Можна б і школи не закривати. І садочки. І позашкілля залишити в спокої.

А ні ж. Роблять цікаво. Першими виносяться питання про закриття. І доповідачка ледь не втрачає свідомість пояснюючи про економію 2-х мільйонів… А тоді вже, після 2-х годин роботи з’ясовується, що не все так погано. Кошти є. Навіть, бюджет перевиконано.

Звісно, не згадай депутати про необхідність кисневої станції для лікарні – кошти пішли б на преміювання апарату міськради. А так: зі скрипом, вмовляннями, заламуванням рук, але мільйон двісті таки на мед оснащення піде. Якщо, звісно, не передумають як у 2020 році й не заберуть в останній момент.

До речі, про останній момент. Вочевидь, накипіло таки депутатам систематичне порушення секретарем міськради законів України й вони вчергове звернули увагу голови громади на необхідність дотримання законодавчих норм. Але зроблено це було так толерантно, що навряд чи хто дослухається до зауважень Павла Плотнікова – заступника голови комісія з питань планування, бюджету та комунальної власності міста. І доведеться знову вивчати депутатам проєкти рішень вночі перед самісінькою сесією. Психологічним пресингом назвала таку модель «співпраці» апарату міськради з громадою досвідчена психологиня, депутатка Тетяна Могильна.

У цьому з нею згодна на всі 100%. Як і в тому, що 20 кілометрів щодня зранку та ще 20 пообідні для маленьких трирічних діток – надто неприйнятна ціна економії коштів. І як не переконувала нервово депутатів доповідачка Ковальчук Таня, що це зовсім невеличкий шлях, – розум та совість, а з ним і перспектива доступності дошкільної та позашкільної освіти на Новгород-Сіверщині – перемогли.
Дякую за стійку, професійну позицію.

Не один раз на думку спало: «ось такі: молоді, професійні новаторки педагогіки й повинні очолювати найнеобхіднішу сферу – освіту! Та хто ж їх тільки пустить, коли є у головихи подруга-Таня.

І, напевно, не лише вона. Бо коли голова громади каже на офіційному зібранні: «хі-хі, це такі просто формули поставили дівчатка»… «Дівчатка»! В їх руках бюджет нашої громади, між іншим. Саме тому він і безперспективний. Жодної копійки на найближчі 3 роки на розвиток.

Тому влучно пролунало з зали: «бюджет проїдання». То може вже варто нашим депутатам не лише відкрито висловлювати свою позицію щодо порушень строків підготовки робочих матеріалів, а й голосно називати речі своїми іменами?

Повна профанація влади. Абсолютний непрофесіоналізм тих, хто найнятий на роботу громадою. І, здається, – досить толерантності. Посади повинні займати люди, які, дійсно, приведуть громаду до успіху!

Оксана ХАРКОВА

Опубліковано у На Чернігівщині | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.