Встановлять «Лавочку Довженка»

«Я люблю Нову Каховку. Люблю Дніпро – велику річку мого народу, чисте ласкаве повітря, ясне небо і широту у всьому. І стриманність в пейзажі, і величавий спокій. І ніде мені не хотілося би так жити, як тут, на чудесному березі, ніде і ніколи я не пройнявся так любов’ю до людей, як тут. Каховка, де колись, у минулому столітті, батракував ще молодий мій батько, стала Батьківщиною мого серця, вітчизною найдорожчих моїх почуттів». Олександр Довженко.

10 вересня Україна відзначатиме 125-річчя від дня народження видатного українського кінорежисера та письменника Олександра Довженка. Підготовку до цього ювілею розпочала і влада Нової Каховки. Як відомо, Олександр Довженко жив тут із перервами в період будівництва міста і Каховської ГЕС на початку 1959-х років.

Відтак міський голова Володимир Коваленко підписав розпорядження №233 від 26.07.2019 «Про підготовку та відзначення в місті Нова Каховка 125-річчя з дня народження О.П. Довженка». Згідно з розпорядженням, підготовкою та відзначенням ювілею займатиметься організаційний комітет на чолі з заступником мера Володимиром Сироваткою.

Планом ювілейних заходів передбачено провести до цього дня урочистості та святковий концерт, а в музеї історії міста розгорнути експозиційну виставку, присвячену діяльності Олександра Довженка в Новій Каховці.

Першокласники школи №1, яка носить ім’я митця, пройдуть посвяту у юні довженківці біля пам’ятника режисеру. Будуть також організовані демонстрації кінофільмів Довженка.

У шкільних і міських бібліотеках оформлять книжково-ілюстративні виставки, проведуть літературні години, поетичні вечори, виховні години, наукові конференції, семінари, збори та засідання за «круглим столом», літературно-мистецькі вечори, літературні читання, присвячених спадщині видатного письменника і кінорежисера.

Хітом свята стане встановлення в парковій зоні «Лавочки Довженка». Як розповідають старожили, Олександр Петрович любив вечорами виходити в паркову зону, сідав на лавочку біля Літнього театру і спілкувався з простими людьми. З них він потім «ліпив» образи своєї лебединої пісні – сценарію фільму «Поема про море». Екранізувати його не встиг, хоча вже робив кінопроби.

У вересні 2012 року в Новій Каховці встановили пам’ятник Олександру Довженку. Його ініціатором був Микола Марченко, а на втілення ідеї пішло 6 років.

За інформацією виконкому Новокаховської міської ради

Опубліковано у В громадських організаціях, Видатні земляки, Вшанування пам'яті | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.