Видали твори братів Затиркевичів

Всього якихось 150 років тому сільські населені пункти сміливо можна було називати своєрідними духовними центрами. Майже в кожному селі була і не одна творча особистість, на плечах яких трималася духовність України.

Когось вдалося виявити, когось, сподіваємося, ще виявлять. Але питання полягає не лише в тому, щоб виявити, а в тому, щоб про них знало мале й велике суспільство.

Про Василя Горленка зараз не буду говорити. А от хотілося хоча б згадати двох Затиркевичів – Івана та його сина Дмитра, життя яких тісно пов’язане з селом Блотниця (Болотниця) Талалаївської ОТГ Прилуцького району.

Іван, коли служив в Орську, «був серед організаторів зустрічі тіла Шевченка». Дмитро листувався з Михайлом Грушевським, був одружений на Ганні Затиркевич-Карпинській… Писали хто поезію, хто прозу.

Інститут літератури імені Тараса Шевченка НАН України, Гоголезнавчий центр Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя (керівник Павло Михед) і Благодійний фонд «Бібліотека альманаху «Вітряк» імені Василя Горленка підготували та видали твори цих двох представників славетного козацького роду.

Суттєву підтримку одержано і від голови Прилуцького відділення Чернігівського земляцтва, лауреата премії імені Василя Горленка Павла Кривоноса.

Іван ЗАБІЯКА

Опубліковано у Видатні земляки, Культурна спадщина | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.