Виступ української делегації на саміті у Берліні викликав сльози

У п’ятницю, 2 лютого, у Берліні відбувся українсько-німецький саміт про охорону здоров’я. Загалом він зібрав близько 250 осіб. Україну представляли Олена Зеленська та міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко, Німеччину — міністр охорони здоров’я Карл Лаутербах і міністерка економічному співробітництва та розвитку Свенья Шульце, а також перша леді ФРН Ельке Бюденбендер.

Як зазначає кореспондент BILD Йозеф Форстер, захід вийшов дуже емоційним. Олена Зеленська розповіла про дівчинку Кіру із Харкова. Вона та її мати загинули внаслідок російського обстрілу 23 січня, вижив лише батько. Ляшко показав двохвилинне документальне відео про наслідки російських атак: зруйновані будинки, поранені люди похилого віку і діти, мішки з трупами, ревючі сирени. «Це виявилося надто для деяких присутніх, які, очевидно, подумали про своїх рідних та близьких. Вони розплакалися», – пише журналіст.

Віктор Ляшко заявив, що з початку війни загинули 113 українських лікарів та медсестер. Він подякував колегам з Німеччини, які вилікували понад 1050 українських тяжко поранених, у тому числі солдатів. У Франції лікування отримали лише близько 100 українців, у Великій Британії — 20.

Карл Лаутербах та Віктор Ляшко підписали угоду про поглиблення медичної співпраці між Німеччиною та Україною, зокрема про обмін між лікарнями.

Джерело: BILD

Опубліковано у Захист і підтримка України. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.