З думкою про ювілеї

Традиційне зібрання Чернігівського земляцтва з нагоди 24-ї річниці створення, що відбулося 11 січня в Міжнародному виставковому центрі столиці, вкотре згуртувало різних за віком і фахом вихідців з Чернігівщини, котрих об’єднує найголовніше – любов до своєї малої батьківщини, прагнення зробити її сучасною та комфортною для життя.

До участі у зібранні долучилися голова обласної державної адміністрації Андрій Прокопенко, голова обласної ради Ігор Вдовенко та заступник голови обласної ради Арсен Дідур, народні депутати України, депутати обласної ради, керівники органів державної виконавчої влади та місцевого самоврядування районів області, відомі громадські, політичні діячі, митці, представники духовенства.

До початку зібрання прибулі земляки у холі реєструвалися по відділенням, спілкувалися, оглядали фотовиставки з історії земляцтва, знайомилися з експозицією громадської організації «Єдина родина Чернігівщини» під назвою «Сіверщина – блок-пост пам’яті» та Прилуцького краєзнавчого музею імені Василя Маслова «Берегині пам’яті героїв АТО», виставками закладів культури області та презентацією творів народних майстрів Чернігівщини. Весь цей час звучали мелодійні та запальні пісні у виконанні ансамблів народної творчості з Чернігівської області.

Розпочались збори Гімном України у виконанні академічного народного хору Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм.

Хвилиною мовчання учасники зібрання вшанували світлу пам’ять синів Чернігівщини, полеглих у ході бойових дій російсько-української війни на Сході України.

З вітальними словами до земляків звернулися голова Ради ГО «Товариство «Чернігівське земляцтво» Віктор Ткаченко, голова Чернігівської облдержадміністрації Андрій Прокопенко, голова Чернігівської обласної ради Ігор Вдовенко.

Віктор Ткаченко у своїй промові коротко повідомив про найбільш відоміші заходи Товариства в минулому році, подякував землякам за любов до рідного краю, небайдужість до проблем малої батьківщини та добрі справи, які уродженці Чернігівщини вершили на своїй рідній землі впродовж багатьох років, а також висловив побажання, щоб якнайшвидше закінчилася війна на Сході України.

Андрій Прокопенко, зокрема, під час виступу закликав членів земляцтва об’єднати зусилля для збереження культурної спадщини краю. Найперше — долучитися до реставрації козацької Георгіївської церкви у селищі Седнів і оголосив про старт підготовки відзначення 1000-ліття Чернігівського князівства.  Він запропонував усім небайдужим вже зараз приєднатися до цієї ініціативи. Адже саме у 1024 році брати Ярослав Мудрий і Мстислав Володимирович узгодили між собою принципи спільного управління державою.

Андрій Прокопенко вручив Віктору Ткаченку подарунок земляцтву від облдержадміністрації.

Ігор Вдовенко у виступі зазначив, що же майже чверть століття зібрання Чернігівського земляцтва є незмінним місцем теплих і щирих зустрічей усіх, хто народився та зростав на Чернігівщині, та, пов’язавши свою долю зі столицею, не забуває про своє коріння.

«Попри всі виклики сьогодення Товариство продовжує бути потужним та впливовим осередком небайдужих до долі Придесення людей, здійснює активну творчу і просвітницьку діяльність, сповідуючи незмінні людські цінності, такі як порядність, щирість, людяність, взаєморозуміння та повага, збільшується чисельно, молодіє і міцнішає із року в рік.

Ми пишаємося тим, що багата природою і щедра людською мудрістю Поліська земля зростила багато розумних і талановитих людей, які є гордістю не лише нашої області, але і всієї України. А от згуртувати і об’єднати усіх уродженців Принесення у єдину дружню родину зміг багаторічний очільник Товариства Віктор Ткаченко. Саме завдяки його життєвій енергії та ентузіазму вже багато років тримається і успішно розвивається потужне Чернігівське земляцтво.

Ми справді пишаємося своїм столичним земляцтвом, осередки якого не словом, а ділом підтримують рідний край, спрямовують свої зусилля на розвиток культури, адже це той фундамент, який зміцнює і об’єднує наше суспільство, втілюють різноманітні патріотичні та гуманітарні проєкти.

Тому від щирого серця хочу подякувати землякам за подвижницьку працю, небайдужість до нашої спільної історії, збереження традицій рідного краю. Нехай у вас і надалі буде багато амбітних планів, цікавих творчих ініціатив, що презентуватимуть багатий соціально-економічний потенціал та розмаїття культури рідного краю, сприятимуть успішному розвитку Чернігівщини на теренах України»-наголосив голова представницького органу області.

Думаю, багато хто зі мною погодиться, що ці традиційні щирі й незабутні зустрічі тих, кого поріднює свята Чернігівська земля, додають впевненості, духовної сили, творчої наснаги на цілий рік.

Ігор Вдовенко висловив впевненість в тому, що справа Чернігівського земляцького руху буде розвиватись, продовжуватись в майбутніх поколіннях, примножуючи всі його позитивні досягнення та також вручив Віктору Ткаченку подарунок земляцтву від облради.

Традиційно добрі ділові стосунки між Чернігівською обласною державною адміністрацією, Чернігівською обласною радою, Радою  ГО «Товариство «Чернігівське земляцтво» Андрій Прокопенко, Ігор Вдовенко та Віктор Ткаченко закріпили підписанням Меморандуму про співпрацю  на 2020 рік.

Понад годину тривало чудове мистецьке дійство – вітальні художні номери присутнім на зібранні дарували артисти Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм: солісти колективу концертних виконавців, театр танцю «Екватор» під керівництвом Віктора Войнікова, Академічний народний хор (художній керівник та головний диригент заслужений діяч мистецтв України Володимир Коцур).

Завершилося зібрання зустріччю «по куренях», на якій земляки більш детальніше обговорювали плани подальшого розвитку малої батьківщини в умовах децентралізації. Не забули згадати й про те, що в наступному 2021 році зібрання буде ювілейне – з нагоди 25-річчя земляцтва.

Олексій ОРЄХОВИЧ

Опубліковано у Загальні заходи | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.