З турботою про дітей з особливими освітніми потребами

Голова Сосницької районної державної адміністрації Сергій Хоменко з робочим візитом відвідав КЗ «Сосницький навчально-реабілітаційний центр» Чернігівської обласної ради.

Це загальноосвітній навчальний заклад, метою діяльності якого є реалізація права на освіту та отримання професії дітей з особливими освітніми потребами, зумовленими складними вадами розвитку, їх інтеграція в суспільство шляхом здійснення комплексних реабілітаційних заходів, спрямованих на відновлення здоров’я, здобуття освіти відповідного рівня, розвиток та корекцію порушень.

Діти із складними порушеннями розвитку – це діти з порушеннями слуху, зору, тяжкими системними мовленнєвими порушеннями, тяжкими порушеннями опорно-рухового апарату у поєднанні з розумовою відсталістю, затримкою психічного розвитку, сліпоглухі, діти, які себе не обслуговують і відповідно до індивідуальної програми реабілітації дитини з інвалідністю потребують індивідуального догляду та супроводу, але вони можуть перебувати у дитячому колективі згідно з рекомендованим лікарями режимом.

Заклад засновано в 1934 році.

В навчальному закладі навчатиметься на початок навчального року – 82 учні. Середня наповнюваність класів становить 6 учнів.

Навчання в закладі організоване до обіду, після обіду здійснюються індивідуальні та фронтальні корекційно-розвиткові заняття. Діти, родини яких проживають на значній відстані від центру мають можливість ночувати в спальному корпусі центру.

На території центру розміщені адміністративні будівлі, навчальний і спальний корпуси, реабілітаційне відділення, приміщення де розміщені їдальня, швейна майстерня, ігрові кімнати та кімната для індивідуальних занять, приміщення столярної та слюсарної майстерень, складські приміщення, баня і пральня, газова та твердопаливна котельні, гаражі. Стан приміщення центру відповідає санітарно – гігієнічним вимогам. На подвір’ї центру розміщений сучасний ігровий та спортивний майданчики, навчально-дослідна ділянка, гарні клумби та невеликий сад, функціонують футбольне та волейбольне поле. В центрі діти з особливими освітніми потребами утримуються за рахунок держави та перебувають в закладі безкоштовно і забезпечуються: п’ятиразовим повноцінним харчуванням, одягом, взуттям, миючими засобами та предметами канцелярії. Діти-сироти та позбавлені батьківської опіки перебувають на повному державному забезпеченні.

Освітній заклад забезпечений педагогічними кадрами.

Сергій Хоменко ознайомився із підготовкою закладу до навчального процесу, поспілкувався із колективом, обговорив проблемні питання та шляхи їх вирішення.

За матеріалами апарату Сосницької райдержадміністрації

Опубліковано у На Чернігівщині | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.