З турботою про Сосниччину

Сосницький район по праву вважається одним з найкрасивіших районів Чернігівщини. Невипадково землі району здавна заселялися людьми. На його території археологами було виявлено близько 50 стоянок епохи неоліту та бронзи, ряд поселень і могильників раннього заліза (VIII-III століття до н.е.), Сіверянська (VIII – Х століть), давньоруських городищ (IX-XIII століть), кілька скарбів римських монет (I- III століть н.е.). В районі існує безліч перспектив для розвитку зеленого туризму. 

9 червня, на запрошення керівництва району, ми раненько виїхали зі столиці в Сосницю, щоб на місці ознайомитися з рядом проектів, презентація яких пройшла в райдержадміністрації.

Відкрив захід заступник голови райдержадміністрації Олег Трамана, а заступник голови райради Геннадій Смаглюк детально ознайомив з наявними проектами.

На презентації були присутні: від райдержадміністрації – начальник відділу освіти Михайло Дусь, начальник служби у справах дітей Віта Кнуренко, завідувач сектору у справах сім’ї, молоді та спорту Наталія Перфільєва, начальник центру соціальних служб Тетяна Очередько, спеціаліст по зв’язкам з громадськістю Ірина Примаченко; селищний голова Андрій Портний.

Зі мною з Києва на презентацію прибули: президент Міжнародної наукової громадської організації «Народна Академія Українського козацтва» В’ячеслав Іванюк, народний артист України, професор Віктор Кавун, президент БФ «О’ЧАГ» Олександр Чуприна.

Після виступу В’ячеслава Іванюка до нього було чимало запитань від присутніх. І В’ячеслав Володимирович не тільки змістовно відповів на всі запитання, а й погодився допомогти сосничанам реалізувати задумане.

Як і при попередньому візиті в Сосницю 26 квітня, сьогодні мені також було приємно приділити увагу районній бібліотеці та передати другу партію книжок і періодичних видань з власної книгозбірні (книг-42, журналів – 244, газет – 300, в т.ч. всі номери земляцького часопису «Отчий поріг» за 2002-2016 роки).

У районній бібліотеці на нас з Віктором Кавуном вже чекала Валентина Мовчан – представниця Сосницького  відділення земляцтва. Адже Віктор Миколайович готує до видання збірник українських пісень про маму та батька, а Валентина Миколаївна пообіцяла для цього збірника зібрати необхідні пісні, в тому числі й  сосницьких митців.

Олексій ОРЄХОВИЧ

Опубліковано у На Чернігівщині, У відділенях | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.