За збереження земель історико-культурного призначення …

Органи прокуратури Чернігівської області з метою захисту та поновлення порушених інтересів держави, зокрема у сфері збереження земель історико-культурного призначення, що відносяться до особливо цінних, активно використовують повноваження представництва у суді.

Так, у ході проведеного вивчення встановлено, що в межах  Лосинівської селищної ради Ніжинського району розорано та засіяно сільськогосподарськими культурами земельну ділянку комунальної власності історико-культурного призначення, де розташовані пам’ятки археології (три кургани) поселення «Лосинівка-3», взяті під охорону держави. За висновками фахівців, кургани утворені кочовими племенами, що проникали в зону лісостепу у добу бронзи – ранньому залізному віці (ІІ-І тис. до н.е.). Вартість пам’яток складає більше 150 мільйонів гривень.

Для належної фіксації факту самовільного зайняття земель і забезпечення доказової бази, органами прокуратури до цього процесу залучено також уповноважені органи контролю, державної влади та місцевого самоврядування.

Після встановлення особи, якою скоєно зазначене порушення земельного законодавства, місцевою прокуратурою з метою реального поновлення порушених інтересів держави пред’явлено позов до суду з вимогою звільнення самовільно зайнятої земельної ділянки.

Надавши належну оцінку доводам сторін, Ніжинський міськрайонний суд  вказаний позов визнав обґрунтованим і задовольнив.

Подальша робота з цих питань триває.

За матеріалами прес-служби прокуратури Чернігівської області

Читати також:

На Ніжинщині самовільно була захоплена земельна ділянка з курганами

Опубліковано у Інше, Культурна спадщина, На Чернігівщині. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.