Закарпаття зустрічає гостей столиці

Закарпатці у Києві, приймаючи булаву, пообіцяли представникам земляцтв цікаву поїздку до свого рідного краю.

І ось – здійснилось. 19-20 вересня представники майже всіх земляцтв України в Києві, а також делеговані від Київської мерії відвідали Закарпатський край. Товариство «Чернігівське земляцтво» у місті Києві представляли голова Ради Віктор Ткаченко та виконавчий директор Тетяна Літошко.

19 вересня, після щирої зустрічі на залізничній станції «Воловець», делегація вирушила до обласного центру міста Ужгород.

EC98268CУ сесійній залі обласної ради відбулась зустріч з головою обласної ради та представниками обласної державної адміністрації. Вперше за 15 років існування Закарпатського земляцтва у Києві, під урочисте виконання гімну земляцтва, підписана Угода про співпрацю земляцтва з обласною радою і облдержадміністрацією.

D183C50B

Подорожні відвідали Закарпатський краєзнавчий музей та обласний музей народної архітектури і побуту, У́жгородський за́мок, історія якого почалася в епоху Другетів (ІХ ст.). Далі – переїзд до Мукачева, зустріч з міським головою, оглядова екскурсія містом.

4F388643

До місця ночівлі в селі Колочава – три години поїздки. В дорозі ми мали можливість милуватися дивовижними краєвидами Карпат.

20 вересня село Колочава зустріло земляцьку делегацію проливним дощем. Однак, незважаючи на примхи погоди, всі заплановані екскурсії відбулися. Гості оглянули музейний комплекс «Старе село», музеї «Радянська школа» та «Чеська школа», «Блокпост», бункер УПА, а також 20 пам’ятників і скульптурних композицій радянської епохи. Оглядини супроводжувались театралізованими дійствами. На зворотньому шляху до залізничної станції побували у реабілітаційному центрі ведмедів.

7B766159

45F8912E

Залізнична станція «Воловець» привітала від’їжджаючих троїстими музиками та щедро накритим столом. Частували традиційними закарпатськими стравами. Проводи були веселими та сумними водночас, адже не хотілося полишати привітних і щирих людей, неймовірну красу гірського краю, і дощ, якого так давно не бачило українське Полісся.

02E687D8

02FA3E17

За результатами поїздки голова Асоціації Віктор Ткаченко  вручив вищу нагороду земляцтв України «За заслуги» головному організатору всіх заходів, які супроводжували земляцьку делегацію,  Станіславу Михайловичу Аржевітіну – українському політику та банкіру, який тривалий час очолював Закарпатське земляцтво, а нині є краєзнавцем і дослідником.

400E1795

Тетяна ЛІТОШКО

Опубліковано у Загальні заходи | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.