Закінчився триста дев’ятий день війни / Закончился триста девятый день войны

Генштаб ЗСУ, який завжди обережний в оцінках, повідомив, що українські війська за останні кілька тижнів наблизилися до Кремінної ще на 2,5 км. Разом до міста залишилося ще близько 5 км. Що це означає і коли ЗСУ візьмуть Кремінну – незрозуміло. Експерти сприймають це повідомлення Генштабу як позитивне. Ну, значить і я теж його так само сприйматиму.

Навколо Бахмута все, як і раніше, дуже напружено. Якихось суттєвих змін порівняно з вчора немає. Хоча звідти надходить інформація, що атаки вагнерівців повільно, але слабшають.

Одні це пояснюють тим, що у них почався гострий дефіцит артилерійських снарядів, інші – що вичерпався потік зеків, а я думаю, що й з тієї й іншої причини. І ще з десятка інших причин. Серед яких є, напевно, сильний і вмілий опір українських солдатів. Не без цього, як ви вважаєте, га?

Сьогодні Путін знову обстріляв Україну ракетами. Було випущено 69 ракет. Збито 54. Ефективність ППО на колишньому рівні – 78%. Сподіватимемося, що після того, як поставлять на бойове чергування батарею «Patriot», показник зросте до 95%.

А «Шахиди» знову начебто все збили. Ось яка невдача вийшла у Путіна: накупив 1700 цих драндулетів. Випустив не більше 600. А ППО України вже навчилися їх збивати із ймовірністю 100%. Причому не витрачаючи ними дорогі протиракети, а зенітними кулеметами. І що тепер з Шахідами, що залишилися, робити? Куди подіти 1100 літаючих мопедів? В брухт? У гуртки авіамоделістів? Втім, Путіну не вперше гроші на вітер викидати.

У нас у бундестазі триває справжня війна: депутати вимагають, щоб канцлер Шольц розпочав постачання Україні танків «Leopard-2». Говорять, що «немає жодних причин цього не робити». Тиснуть на нього все: і опозиція, в особі CDU/CSU, і колеги з правлячої коаліції – «Grüne» (Зелені) в особі міністра закордонних справ Анналени Бербок та вільні демократи (FDP), в особі голови комітету бундестагу з оборони Марі-Агнес Штрак-Ціммерман.

Тиск безпрецедентний. І воно різко посилилося останні пару днів. Не думаю, що Шольц має ще ресурс довго чинити опір. Тим більше, що вже Фінляндія почала обговорювати постачання Україні «Leopard-2», які вона має. Якщо фіни поставлять Україні хоч пару таких танків, то Шольц зі своєю впертістю виглядатиме взагалі безглуздо. Тож мій прогноз колишній: нікуди не дінеться – дасть зелене світло постачанням танків до України.

А тим часом експорт російського газу за межі СНД (у т.зв. «далеке зарубіжжя») за підсумками 2022 року впав майже вдвічі (на 46%) із 185,1 млрд. куб. м до 100,9 млрд куб. м. Попередній антирекорд було встановлено далекого 1990 року, тоді цей показник становив 110 млрд. куб. м.

2023 року цей експорт прогнозується на рівні 75 млрд. куб. Тобто впаде ще на 25%. Це не дивлячись на прогнозоване зростання експорту до Китаю до 25 млрд. куб. м. У таких умовах «Газпром» має намір знизити видобуток газу на 20%. До речі, ціна на газ за грудень впала майже вдвічі, приблизно до 900 доларів за 1000 куб. м.

І на додаток до цього експорт російської нафти у грудні (з моменту запровадження західного ембарго) впав на 22%. А ціна на російську нафту з 80 доларів за барель впала до 55. Звичайно ж, з відповідними наслідками для російської скарбниці… Як тепер модно писати: «Путін, що з обличчям? Хіба таке майбутнє ти малював для своєї «Великої енергетичної наддержави»?

Від себе додам: настрій у нас добрий. Попри розповіді російських пропагандистів, ми не мерзнемо. І я навіть змушений їх засмутити: обіцяють знову потепління з нинішніх +4 до +12. Отже, у мене до російських пропагандистів порада: візьміть трубу зі своїм газом і вставте її собі… самі знаєте куди. Ось – ось. Туди. Ага. І намагайтеся отримати насолоду. У вас вже не так багато лишилося способів його отримати. А незабаром буде ще менше.

А собак ми не їмо. І їхній корм – теж. І соняшникова олія у нас є. Надвечір спеціально ходив у магазин подивитися. Є. Турецьке та українське. Хоча сам користуюся ріпаковим та оливковим. Так, ці також є. Навалом. Що ще? Хочете розповім про наші ковбаси? Ні? Не треба? Розумію… А про пиво? Теж не треба? А про сир? Теж? Ну, з вами нецікаво… Якісь ви слабонервні пропагандисти. Не справжні. Трохи – відразу в крик … Ти гніваєшся, Юпітер, значить ти неправий …

А ось ми – праві і наша справа – права. І ворог буде розбитий, і перемога буде за нами.

Слава Україні!

­­­­­­­­________________________

Генштаб ВСУ, который всегда осторожен в оценках, сообщил, что украинские войска за последние пару недель приблизились к Кременной еще на 2,5 км. Итого до города осталось еще около 5 км. Что это значит и когда ВСУ возьмут Кременную – непонятно. Эксперты воспринимают это сообщение Генштаба как позитивное. Ну, значит и я тоже буду его так же воспринимать.

Вокруг Бахмута все по-прежнему очень напряженно. Каких-то существенных изменений по сравнению со вчера нет. Хотя оттуда поступает информация, что атаки вагнеровцев медленно, но слабеют.

Одни это объясняют тем, что у них начался острый дефицит артиллерийских снарядов, другие – что иссяк поток зэков, а я думаю, что и по той и по другой причине. И еще по десятку иных причин. Среди которых есть, наверное, и сильное и умелое сопротивление украинских солдат. Не без этого, как вы думаете, а?

Сегодня Путин опять обстрелял Украину ракетами. Было выпущено 69 ракет. Сбито 54. Эффективность ПВО на прежнем уровне – 78%. Будем надеяться, что после того, как поставят на боевое дежурство батарею «Patriot», показатель вырастет до искомых 95%.

А «Шахиды» опять, вроде, все сбили. Вот ведь какая незадача вышла у Путина: накупил 1700 этих драндулетов. Выпустил не больше 600. А ПВО Украины уже научились их сбивать с вероятностью 100%. Причем не тратя на них дорогие противоракеты, а зенитными пулеметами. И что теперь с оставшимися Шахидами делать? Куда девать 1100 летающих мопедов? В утиль? В кружки авиамоделистов? Впрочем, Путину не впервой деньги на ветер выбрасывать…

У нас в бундестаге идет настоящая война: депутаты требуют, чтобы канцлер Шольц начал поставки Украине танков «Leopard-2». Говорят, что «нет никаких причин этого не делать». Давят на него все: и оппозиция, в лице CDU/CSU, и коллеги по правящей коалиции – «Grüne» (Зеленые) в лице министра иностранных дел Анналены Бербок и свободные демократы (FDP), в лице председателя комитета бундестага по обороне Мари-Агнес Штрак-Циммерманн.

Давление беспрецедентное. И оно резко усилилось в последние пару дней. Не думаю, что у Шольца есть еще ресурс долго сопротивляться. Тем более, что уже Финляндия начала обсуждать поставку Украине имеющихся у нее «Leopard-2». Если финны поставят Украине хоть пару таких танков, то Шольц со своим упрямством будет выглядеть вообще глупо. Так что мой прогноз прежний: никуда не денется – даст зеленый свет поставкам танков в Украину.

А тем временем экспорт российского газа за пределы СНГ (в т.н. «дальнее зарубежье») по итогам 2022 года упал почти вдвое (на 46%) с 185,1 млрд. куб. м до 100,9 млрд. куб. м. Предыдущий антирекорд был установлен в далеком 1990 году, тогда этот показатель составил 110 млрд. куб. м.

В 2023 году этот экспорт прогнозируется на уровне 75 млрд. куб. То есть упадет еще на на 25%. Это не смотря на прогнозируемый рост экспорта в Китай до 25 млрд. куб. м. В таких условиях «Газпром» предполагает снизить добычу газа на 20%. Кстати, цена на газ за декабрь упала почти вдвое, до примерно 900 долларов за 1000 куб. м.

И в дополнение к этому экспорт российской нефти в декабре (с момента введения западного эмбарго) упал на 22%. А цена на российскую нефть с 80 долларов за баррель упала до 55. Конечно же с соответствующими последствиями для российской казны…  Как теперь модно писать: «Путин, что с лицом? Разве такое будущее ты рисовал для своей «Великой энергетической сверхдержавы»?

От себя добавлю: настроение у нас хорошее. Вопреки рассказам российских пропагандистов, мы не мерзнем. И даже вынужден их расстроить: обещают опять потепление с нынешних +4 до +12. Так что у меня к российским пропагандистам совет: возьмите трубу со своим газом и вставьте ее себе… сами знаете куда. Вот-вот. Туда. Ага. И пытайтесь получить удовольствие. У вас уже не так много осталось способов его получить. А скоро будет еще меньше.

А собак мы не едим. И их корм – тоже. И подсолнечное масло у нас есть. Давеча специально ходил в магазин посмотреть. Есть. Турецкое и украинское. Хотя сам пользуюсь рапсовым и оливковым. Да, эти тоже есть. Навалом. Что еще? Хотите расскажу про наши колбасы? Нет? Не надо? Понимаю… А про пиво? Тоже не надо? А про сыр? Тоже? Ну, с вами неинтересно… Какие-то вы слабонервные пропагандисты. Ненастоящие. Чуть-что – сразу в крик… Ты гневаешься, Юпитер, значит ты неправ…

А вот мы – правы и наше дело – правое. И враг будет разбит и победа будет за нами.

Слава Украине!

Альфред КОХ

Опубліковано у Захист і підтримка України, Новини земляцьких об'єднань за кордоном. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.