Завершився земний шлях Дипломата з великої літери

З великим сумом повідомляємо, що 18 червня на 86-му році життя відійшов у вічність почесний член Ради Чернігівського земляцтва Іван Григорович Майдан –Надзвичайний і Повноважний Посол України, науковець, кандидат історичних наук.

Іван Майдан народився 2 грудня 1935 року в селі Заудайка, що на Ічнянщині.

Після закінчення середньої школи з побожним трепетом у серці він переступив поріг Вінницького медичного інституту імені Миколи Пирогова. Конспектуючи лекції та спілкуючись зі студентами і викладачами, Іван Майдан часто замислювався: «Чому так багато говориться про душу лікаря, його сердечність і щирість?» Особливо, коли застудився під час «шефської» допомоги колгоспникам на буряковій плантації під Вінницею. Не витримав такого життя Іван Майдан і під Новий рік, розпрощавшись з мрією про лікарську професію, вирішив повернутися додому. Дорогою до Заудайки у Ніжинському вокзалі познайомився та розговорився з морським офіцером, котрий порадив Івану Михайловичу пройти школу військової служби на флоті, що в подальшому й було зроблено.

Після військової служби на флоті був Інститут східних мов при Московському державному університеті імені Михайла Ломоносова, який Іван Майдан закінчив у 1964 році.

У подальшому Іван Михайлович присвятив багато років свого життя роботі на дипломатичній та науковій ниві,

З 1964 по 1970 — старший референт управління зовнішніх зв’язків Міністерства вищої та середньої освіти УРСР, економіст апарату радника з економічних питань посольства СРСР в Афганістані.

З 1970 по 1975 — 3-й секретар відділу преси МЗС УРСР, викладач, старший викладач Київського державного університету імені Тараса Шевченка.

З 1975 по 1977 — старший економіст посольства СРСР в Ірані.

З 1977 по 1983 — старший науковий співробітник Інституту соціально-економічних проблем зарубіжних країн АН України.

З 1983 по 1986 — радник посольства СРСР в Афганістані.

З 1986 по 1990 — старший науковий співробітник Інституту соціально-економічних проблем зарубіжних країн АН України.

З 1990 по 1992 — доцент кафедри історії міжнародних відносин і зовнішньої політики Інституту міжнародних відносин Київського державного університету імені Тараса Шевченка.

З 10.1992 по 12.1993 — тимчасово повірений у справах України в Ірані.

З 01.1994 по 28.10.1996 — Надзвичайний та Повноважний Посол України в Ісламській Республіці Іран.

З 1997 по 2003 — проректор, викладач Дипломатичної академії України при МЗС України.

Іван Григорович завжди був відданим захисником інтересів Української держави, талановитим керівником й організатором.

Він зробив вагомий внесок у зростання міжнародного авторитету України, був активним державним діячем, підготував і вивчив не одне покоління українських дипломатів, які перейнявши його досвід та знання, нині працюють на відповідальних посадах як в апараті МЗС, так і за кордоном. Його життєвий шлях залишиться прикладом служіння Українському народові. Його поправу називають Дипломатом з великої літери.

Іван Майдан кандидат історичних наук з 1973 року, опублікував понад 50 наукових праць, у тому числі сім книг, володів перською, арабською, англійською, німецькою, російською, білоруською мовами.

Впродовж багатьох років був членом Ради та почесним членом Ради Чернігівського земляцтва, забезпечував виконання її рішень.

Його заслуги відзначені нагородами МЗС, Почесною грамотою Чернігівської державної адміністрації та облради, Почесною грамотою та Почесним знаком Чернігівського земляцтва.

Висловлюємо щирі співчуття рідним, близьким, друзям Івана Григоровича Майдана.

Рада ГО «Товариство «Чернігівське земляцтво»

Опубліковано у Вшанування пам'яті | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.