Земляки не будуть стояти осторонь…

У цьому році виповнюється 90 років від дня заснування Національної кіностудії художніх фільмів імені Олександра Довженка – нашого найвідомішого земляка, автора «Зачарованої Десни». 

І хоч Угода про співпрацю Чернігівської обласної державної адміністрації. Чернігівської обласної ради та ради Товариства «Чернігівське земляцтво» на 2018 рік не передбачає участі у заходах з цієї находи, земляки не будуть стояти осторонь. Тим більше, що 18 січня під час наради з питань розвитку кіностудії Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко в ефірі «Прямого» телеканалу запевнив, що чинна влада докладе всіх зусиль, щоб відновити повноцінну роботу Національної кіностудії художніх фільмів імені Олександра Довженка.

«Тривалий час зусилля попередніх влад були спрямовані на те, щоб зруйнувати цю кіностудію і забрати землю, на якій вона розташована. Ми підемо іншим шляхом і будемо працювати над відродженням кіностудії», – сказав він.

За словами Віце-прем’єр-міністра, зараз на кіностудії у виробництві знаходиться лише один фільм. «Це при тому, що свого часу там знімалося по 20-30 стрічок на рік. Це ненормальна ситуація і ми цю ситуацію змінимо», – запевнив він.

«Сьогодні кіностудію очолює відомий український режисер і продюсер Олесь Янчук і я сподіваюся, що спільно ми зробимо все для того, щоб ренесанс українського кіно стосувався і ренесансу Національної кіностудії імені Довженка, щоб кіностудія повернула своє ім’я, славу і досягла світового рівня кіновиробництва», – наголосив Павло Розенко.

Він також нагадав, що план заходів з підготовки та відзначення 90-річчя від дня заснування кіностудії передбачає проведення урочистих і мистецьких заходів, мультимедійного фестивалю «Довженко APPLE FEST», а також створення на базі Національної кіностудії музею кіно.

Тим часом, Національна кіностудія художніх фільмів імені Олександра Довженка заявляє про спробу передачі частини її земельної ділянки компанії «Трансбуд», заснованій російською «Роснефтью».

Олексій ОРЄХОВИЧ

Читати також:

Кіностудія Довженка заявляє, що її землю хочуть віддати «дочці» «Роснефти»

Опубліковано у Ювілеї | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.