Згадували про пластунів

На засіданні Ради ГО «Товариство «Чернігівське земляцтво» 12 червня один з промовців у своєму виступі згадував про пластунів. До речі, не зовсім позитивно.

Більшість присутніх, на мою думку, не зрозуміли: хто такі пластуни та чому так було про них сказано. А тому пропоную своїм колегам по земляцтву взагалі та по Раді, зокрема, ознайомитися зі статтями у Вікіпедіі:

Пласт (організація)

Пластун (значення)

Портал: Пластунство

У згаданих статтях, наприклад, знайдете, наступне:

«Пласт» – національна скауська  організація України. Метою Пласту є сприяння всебічному патріотичному вихованню та самовихованню української молоді на засадах християнської моралі. Будучи неполітичною та позаконфесійною організацією, Пласт виховує свідомих, відповідальних і повновартісних громадян місцевої, національної та світової спільнот, і провідників українського суспільства;

Пластун – термін, який має кілька значень:

– член скаутської організації «Пласт»;

– козак-розвідник Запорізького та Кубанського військ.

Крім того, раджу прочитати цікаву статтю Наталки Позняк-Хоменко «Пластун, летун і депутат: до 129-річчя від дня народження Петра Франка» про представника військової еліти української революції 1917-1921 років – сина Івана Франка.

Олексій ОРЄХОВИЧ

Опубліковано у Герої не вмирають | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

1 коментар до Згадували про пластунів

  1. Анатолій Пінчук коментує:

    Шановний пане Олексій Федорович! Невже Ви чекали чогось іншого від наших членів Ради Земляцтва по відношенні до організації «Пласт» та до пластунів зокрема? Більшість з них досі живе комуністичним минулим, їх так колись виховали. А деякі взагалі вважають себе не українцями, а сіверянами! Згадайте, в 2013 році були придумали, що «ми не українці, а козацький нарід», їздили по школах, приймали дітей в «козачата» та роздавали відповідні посвідчення, а також україно-російські словники! Потім затаїлись на рік і чогось (чи когось) чекали, і, як сказав колись Сергій Ковтун, «з запізненням на один рік» осудили одіозного Ляха, зовсім не згадавши при цьому про Героїв Майдану!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.