Змінювати країну та її майбутнє треба через сільську молодь

Завдяки Фонду Богдана Гаврлишина та Фундації польсько-української співпраці ПАУСІ волонтери громадської організації «Центр досліджень європейської єдності» («Центр єдності»), до складу якої входять і члени молодіжного відділення Чернігівського земляцтва, реалізували проект «Активна молодь – успішна громада».

Територіально проект відбувся в Чернігівській області, у селах Талалаївка та Безуглівка Ніжинського району, а також Дорогинка, Бакаївка Ічнянського району, для учнів 6 – 11 класів шкіл зазначених поселень. Однак, завершальна його частина (дводенний тренінг і конкурс соціальних проектів) була проведено 25-26 червня 2016 року в Оздоровчій Оселі Богдана Гаврилишина у селі Кошани Козелецького району Чернігівщини.

FM_01

На тренінгу учасники отримали знання з питань прав людини, самоврядування, децентралізації, політичної освіти, а також можливостей для розвитку їхніх сіл. Розкриття кожної теми було представлене не лише теоретичними знаннями, але й практичними завданнями та конкурсами, що сприяло як розумінню отриманої інформації, так і налагодженню комунікаційних навичок учасників. Крім того, з ними було обговорено такі важливі для суспільства теми, як толерантність, патріотизм, ведення діалогу та вирішення суспільних конфліктів мирним шляхом.

Найцікавішим, на мій погляд, була презентація проектних пропозицій учасників, які вирішують конкретну соціальну проблему села. Діти пропонували проекти стосовно екології, благоустрою та культурного розвитку своїх сіл. Усі пропозиції отримали підтримку експертів і корисні поради у реалізації проектів, а найкращі отримали символічну грошову підтримку. Тому проект на цьому не закінчується та знайде продовження у нових соціальних проектах.

FM_02

FM_03

Найбільш активні учасники тренінгу були запрошені безкоштовно прийняти участь у Школі політичного лідерства Міжнародного Республіканського Інституту (США), серед яких Вікторія Музика та Руслана Сідень учениці Талалаївської ЗОШ І-ІІІ ступенів Ніжинського району, а також Іван Поляков, Дмитро Штипа, Володимир Носенко s Андрій Бойко Безуглівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Ніжинського району.

Цей проект надав можливість сільській молоді переконатися в тому, що вони теж можуть:

  • працювати над чудовими змінами у своїх громадах і нашій країні;
  • прожити цікаве та успішне життя як у місті, так і у селі;
  • формувати громадську думку та стати якісними депутатами місцевих рад.

Ми переконалися в тому, що змінювати країну та її майбутнє треба саме через молодь, і саме сільську молодь. Тут я хочу зауважити, що сільська молодь через нерівність можливостей для неформальної освіти та громадського руху, коли отримує ці можливості, хапається за них руками та ногами, аби змінити життя навколо себе на краще! Міська ж молодь, як не прикро, думає більше про можливості змінити тільки власне життя, але не країни. Однак, об’єднавши зусилля, усі разом, ми можемо зробити Україну такою країною, до якої буде приїжджати молодь, як приїжджають учасники програми «Молодь змінить Україну» до Австрії чи Швеції, аби дізнатись рецепт нашого успіху!

Лоліта ДЕМЧЕНКО, керівник проекту

Опубліковано у На Чернігівщині, У відділенях | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.