Знати, берегти, любити

28 вересня між Громадською організацією «Товариство «Чернігівське земляцтво» та Українським культурним фондом укладено договір про надання фінансування від Українського культурного фонду для втілення проекту, який буде реалізований протягом жовтня-листопада поточного року. 

Ще наприкінці червня поточного року Товариство надало документи в Український культурний фонд для участі у конкурсі індивідуальних проектів.

Український культурний фонд – це державна інституція, що створена у 2017 році з метою сприяння розвитку культури та мистецтв України, підтримки культурного розмаїття, інтеграції української культури у світовий культурний простір. Діяльність Українського культурного фонду спрямовується та координується Міністерством культури України. Підтримка проектів Українським культурним фондом здійснюється на конкурсних засадах.

Після проведення поетапного відбору проект Товариства «ЗНАТИ, БЕРЕГТИ, ЛЮБИТИ» набрав 78 балів і виборов право на подальше просування.

Проект передбачає всебічне обстеження, відео та фотофіксацію стану пам’яток культури і місцевих музеїв у 5 сільських районах Чернігівської області силами тимчасових експедиційних колективів відділень Земляцтва.

Планується проведення семінарів у п’яти районах: Коропському (меморіал Миколи Кибальчича), Борзнянському (музей Олександра Саєнка), Ріпкинському (музейний комплекс «Древній Любеч»), Бобровицьому (музей Павла Тичини), Чернігівському (державний історико-культурний заповідник «Садиба Лизогубів») за участі представників Асоціації земляцтв України.

Окремі сюжети стануть основою відеофільму, фотографії – фотоальбомів, які передбачається розмістити на сайтах земляцьких організацій і розповсюдити в середовищі учасників земляцького руху.

Збереження культурної спадщини Сіверського краю – важлива місія ГО «Товариство «Чернігівське земляцтво», зважаючи на складний соціальний і матеріальний стан регіону.

Залучення громадських організацій до надання фінансової та матеріальної допомоги дозволить значно поліпшити стан музеїв, пам’яток культури, підвищить інтерес місцевих мешканців до них, збільшить кількість відвідувань.

Збереження і презентація зразків матеріальної та духовної культури окремого регіону, культурних раритетів художнього спадку багатьох поколінь – вагомий внесок у загальнонаціональну скарбницю культури.

Унікальність проекту полягає у залученні великої кількості людей до здійснення постійного моніторингу за станом культурної спадщини Сіверщини і організації матеріальної та гуманітарної допомоги.

Впродовж 20 років ГО «Товариство «Чернігівське земляцтво» здійснює окремі та постійні заходи щодо збереження культурної спадщини. Культурологічна діяльність Чернігівського земляцтва здійснюється у співпраці з державними органами і органами місцевого самоврядування відповідно до «Угоди про співпрацю».

Ганна СКРИПКА

Фото автора

Опубліковано у Заходи Ради земляцтва | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

2 коментарі до Знати, берегти, любити

 1. Юрій Пероганич коментує:

  Чудова ініціатива!

  Також надзвичайно важливо забезпечити можливість широкого вільного поширення відзнятого фото та відеоматеріалу, при цьому забезпечивши обов’язок посилання при поширенні на першоджерело і авторів творів.

  Для цього при публікації поруч із іменем автора слід зазначити:

  Опубліковано на умовах Creative Commons із зазначенням авторства 4.0 міжнародна.

  Це би, зокрема, дозволило використовувати відзнятий матеріал для ілюстрування статей про села і про пам’ятки у Вікіпедії.

 2. Анатолій Пінчук коментує:

  Оце читаю на сайті СТАТУТ ГРОМАДСЬКОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ «ТОВАРИСТВО «ЧЕРНІГІВСЬКЕ ЗЕМЛЯЦТВО», конкретно такі рядки:

  3.4. Члени Товариства мають право:
  3.4.1. обирати та бути обраними до керівних органів Товариства;
  3.4.2. одержувати повну інформацію про діяльність Товариства;
  3.4.3. вносити пропозиції керівним органам Товариства з питань, пов’язаних з його діяльністю, та отримувати відповіді по суті порушених питань;

  То в мене є така пропозиція: дуже хотілося б ознайомитись з укладеним з Українським культурним фондом договором про надання фінансування для втілення проекту Товариства «ЗНАТИ, БЕРЕГТИ, ЛЮБИТИ». Та й проект не завадило б побачити…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.