Знову непоправна втрата

На 80-му році життя, у ніч на 18 травня, відійшов у вічність наш земляк, один з найактивніших членів Городнянського відділення Чернігівського земляцтва Віктор Андрійович Баженов – відомий учений у галузі механіки твердого деформівного тіла, організатор вищої освіти, доктор технічних наук, професор, академік Національної академії педагогічних наук України, заслужений діяч науки і техніки України, двічі лауреат Державної премії України у галузі науки і техніки, лауреат Державної премії України у галузі освіти, дійсний член ряду громадських академій.

Народився Віктор Баженов 12 липня 1941 року в місті Городня Чернігівської області.

Закінчив – Київський інженерно-будівельний інститут у 1963, за фахом – інженер-будівельник, аспірантуру в 1967 році. Кандидат технічних наук – 1969, доктор технічних наук – 1985.

Працював старшим науковим співробітником у Київському політехнічному інституті (1963–75), начальником управління Міністерства вищої освіти УРСР (1975–86).З 1986 року – проректор з наукової роботи Київського інженерно-будівельного інституту, в 1988 – 2013 роках – перший проректор Київського національного університету будівництва і архітектури (КНУБА).

Завідувач кафедри будівельної механіки (з 1989) , директор Науково-дослідного інституту будівельної механіки КНУБА (з 1992).

Створив наукову школу з теорії і методів математичного моделювання, сучасних чисельних розв’язків задач будівельної механіки. Значну увагу приділяв теоретичному обґрунтуванню системи багатоступеневої неперервної освіти, державних стандартів вищої освіти та освітньокваліфікаційних програм із будівельних професій.

Автор 638 наукових праць, у тому числі 43 монографій, 31 підручника та навчальних посібників для вищих навчальних закладів, серед яких є електронний підручник і довідник з будівельної механіки, перший україномовний підручник «Будівельна механіка. Комп’ютерний курс» (здійснено 3 видання), а також 3 видання посібника з комп’ютерного тестування знань, підручники «Варіаційні принципи і методи будівельної механіки», «Варіаційні основи будівельної механіки».
Підготував 8 докторів та 22 кандидати наук.

Голова експертної ради з питань проведення експертизи дисертаційних робіт з архітектури, будівництва і геодезії МОН України, голова секції Комітету з Державних премій України в галузі науки і техніки, голова секції «Механіка» Наукової ради МОН України, заступник голови Національного комітету України з теоретичної і прикладної механіки.

Нагороджений орденами «За заслуги» ІІІ ст. (2000), «За заслуги» ІІ ст. (2006), «За заслуги» І ст. (2011), 2 медалями («За трудовую доблесть», 1981), «В пам’ять 1500-річчя Києва», 1982), Почесною Грамотою Кабінету Міністрів України (2001), знаком Національної академії педагогічних наук України «Ушинський К.Д.» (2006), знаком МОН України «За наукові досягнення» (2006), а також медаллю Національної академії педагогічних наук України  «Григорій Сковорода» (2011).

Брав активну участь у заходах Чернігівського земляцтва та його Городнянського відділення. Допомагав у питаннях вступу земляків до вишів і працевлаштуванні вихідців з Чернігівщини.

Висловлюємо найщиріші співчуття рідним і близьким Віктора Андрійовича Баженова.

Церемонія прощання відбудеться 20 травня об 11:00 у ритуальній залі Байкового кладовища за адресою вулиця Байкова, 16.

Рада ГО «Товариство «Чернігівське земляцтво»

Опубліковано у Видатні земляки, Вшанування пам'яті | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.