Зустріч з іменинником – рятівником багатьох наших земляків

Сьогодні 76-й День народження у батька української «божественної» хірургії, професора, заслуженого лікаря України, директора ДУ «Науково-практичний центр ендоваскулярної нейрорентгенохірургії НАМН України», члена Ради Міжнародної громадської організації «Херсонське земляцтво» Віктора Івановича Щеглова.

2210060

Народився Віктор Іванович 26 грудня 1938 року в селі Новогригорівка Генічеського району Херсонської області в багатодітній селянській родині. Після завершення навчання в школі закінчив Харківський медінститут. Працювати лікарем-хірургом розпочав на Сумщині (у районній, потім – в обласній лікарні). Спеціалізацію пройшов у Сумській обласній лікарні, згодом– у столичному Інституті нейрохірургії, де був залишений працювати та прийнятий в аспірантуру, як талановитий і працелюбний нейрохірург. Восени 1974 року був направлений на кілька днів у Інститут нейрохірургії ім. Миколи Ніловича Бурденка РАМН до академіка Федора Андрійовича Сербиненка переймати досвід проведення ендоваскулярних (внутрішньо-судинних) операцій на мозку. Зрозумівши сутність нового методу, Віктор Щеглов уже 27 листопада 1974 року вдало провів у Києві першу ендоваскулярну операцію на судинах мозку. Кардинально розвинувши й удосконаливши в Києві нову технологію, він вивів її на міжнародний рівень, ставши лідером цього напрямку в Україні та одним із лідерів у світі. Уперше в нашій країні й на планеті власноручно зробив більш як 10 000 ендоваскулярних операцій на судинах мозку, 3 500 з них на мішковидних аневризмах, що є найважчим судинним захворюванням мозку.

Серед врятованих Віктором Щегловим людських життів є чимало й наших земляків з Чернігівщини.

Своє дітище – метод проведення операцій на судинах мозку без трепанації черепа та використання скальпеля – ендоваскулярну нейрорентгенохірургію Віктор Іванович називає «божественною» хірургією.

Ним створена школа ендоваскулярних нейрорентгенохірургів, яка визнана в світі. Віктор Щеглов навчив більше сотні фахівців з різних країн світу. Багато хто з них сьогодні є провідними нейрохірургами у своїх країнах. Ще у 2005 році його обрано академіком Всесвітньої Академії наук Комплексної Безпеки.

Але найважливішим своїм досягненням він вважає і те, що поряд з ним вже більше двадцяти років працює його син – Дмитро Щеглов, який на сьогодні є завідувач відділення ендоваскулярної нейрорентгенохірургії ДУ «Науково-практичний центр ендоваскулярної нейрорентгенохірургії НАМН України», голова Всеукраїнської асоціації ендоваскулярної нейрорентгенохірургії, доктор медичних наук.

2210068

Найбільшим подарунком до сьогоднішнього Дня народження для батька від сина була публікація в газеті МОЗ України і галузевої профспілки «Ваше здоров’я», №52-53 за 26.12.2014, під заголовком «Унікальна операція врятувала життя воїну АТО». В ній повідомляється про те, що завдяки унікальній операції, яку провів Дмитро Щеглов, було врятоване життя киянину Максиму Борисюку – воїну АТО.

Максим Борисюк отримав поранення, внаслідок якого змістився шийний відділ хребта, що розірвав артерію. Спочатку пораненого доставили в найближчу лікарню – у містечко Щастя на Луганщині, потім його перевозили зі шпиталю до шпиталю, аж доки не опинився у Головному військовому клінічному госпіталі Міністерства оборони України, де ретельно обстежили та встановили точний діагноз. Так поранений опинився в ДУ «Науково-практичний центр ендоваскулярної нейрорентгенохірургії НАМН України».

Через дві години після операції Максим Борисюк прокинувся, а через 5 – уже міг ходити.

Кожен, хто переступає поріг НПЦ, одразу переконується, що Віктор Іванович Щеглов не тільки батько української «божественної» хірургії та сина-продовжувача свого дітища, а й чудовий господарник: за умови мінімального державного фінансування проводяться ремонти та оснащення медичної установи. Це є добрим прикладом для керівників державних і комунальних медичних закладів, особливо в час реформ.

Ми від всіх вдячних земляків щиро привітали Віктора Івановича з Днем народження, побажали йому здоров’я та довголіття, щоб онуки Катюша, Ваня та Марійка ще довго слухали повчальні розповіді свого мудрого дідуся.

Олексій ОРЄХОВИЧ

Фото автора

Опубліковано у Інше. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.