№ 1 (157) газети «Отчий поріг»

Вийшла з друку газета Чернігівського земляцтва в Києві «Отчий поріг» № 1 (157) за січень 2015 року.

На першій сторінці розміщене привітання Ради земляцтва та повідомлення про проведення щорічного зібрання, яке відбудеться 16 січня 2015 року в Міжнародному виставковому центрі (м. Київ, Броварський проспект, 15, павільйон 1-А).

На сторінках 4-5 публікація Ганни Скрипки «Рік випробувань» присвячений земляцькій конференції, що відбулася 12 грудня. Викладаючи короткий виступ заступника голови земляцтва, голови Сосницького відділення авторка, зокрема написала: «Олексій Орєхович зупинився на осудливій реакції сосничан з приводу звернення свого московського земляка з вимогою ввести російські війська в Україну, а також закликав надавати більше уваги земляцькому сайту в інтернеті.» Викладка авторкою змісту даного виступу не є точною.

Насправді, перший, після звітної доповіді Віктора Ткаченка, виступаючий вніс пропозицію про те, що робота Ради заслуговує оцінки «задовільно», запропонував затвердити звіти Ради та ревізійної комісії, а також зупинявся на осудливій реакції київських сосничан з приводу підписання московським земляком, який родом з Блистови Менського району, Миколою Ляхом звернення «відомих українців, які зараз живуть у РосіЇ» до президента України Віктора Януковича із закликом «навести порядок в країні…». Нагадав, що, на відміну від Миколи Ляха та йому подібних, такі московські земляки, як керівники РГО «Провісник» Тарас Дудко (племінник Олександра Довженка), Людмила Мельник, що родом з Борзни, від самого початку подій на Майдані займають чітку проукраїнську позицію. Олексій Орєхович у своєму виступі також зупинився не на «приділенні уваги земляцькому сайту», а на повідомленні про те, що «Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення на засіданні 11 грудня цього року розглянула та затвердила перелік всеукраїнських громадських об’єднань, які братимуть участь у конференціях із обирання Наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України. До нього увійшли 57 ВГО, які подали документи до Національної ради. 25 організацій, за висновками Громадської комісії, яка проводила оцінку їх відповідності умовам, передбаченим статтею 8 Закону України «Про суспільне телебачення і радіомовлення України», не допущені до участі в конференціях. До переліку всеукраїнських громадських об’єднань, які братимуть участь у конференції в сфері місцевого самоврядування увійшла Спілка громадських організацій «Асоціація земляцьких організацій «Рада земляцтв областей та регіонів України» (разом з ВГО «Асоціація сприяння самоорганізації населення» та ВГО «Екологія та соціальний захист України».

12 грудня в конференц-залі «Далас» готелю «Хілтон» відбулась міжнародна конференція «Запуск суспільного мовлення в Україні. Зворотний відлік», яка була ініційована міжвідомчою робочою групою по впровадженню Закону України «Про суспільне телебачення і радіомовлення».

Олексій Орєхович також повідомив: «На засіданні Національної ради 11 грудня та на міжнародній конференції 12 грудня був присутнім у якості представника СГО «Асоціація земляцьких організацій «Рада земляцтв областей та регіонів України». І було приємно усвідомлювати те, що Асоціація, яку очолює Віктор Ткаченко, який одночасно є й головою Ради Товариства «Чернігівське земляцтво» в м. Києві, не пасе задніх по більшості питань, які сприяють створенню рівноправного громадянського суспільства та утвердженню незалежної України. А в це робить свій вклад і столичне Чернігівске земляцтво»

Про необхідність приділення більшої уваги земляцькому сайту мова йшла у виступі члена Ради земляцтва, голови Носівського відділення Юрія Пероганича, який більше п’яти років тому його й створив.

Олексій ОРЄХОВИЧ

Опубліковано у ЗМІ | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.