Звернення до Носівської громади

Громадо! Хочу дещо прояснити. Бо деяким співгромадянам нашої громади і на 135 день війни в Україні здається, що вона й не починалася або давно закінчилася!

Є кілька тем, які активно обговорюються у соціумі і час від часу знаходять своє продовження у соцмережі. Так звані вічні борці з несправедливістю роблять такі інформаційні вкиди, які, вважаю, не просто сіють розбрат у суспільстві, а передусім розхитують ситуацію і працюють на користь ворогам та колаборантам. Для чого сіяти розбрат серед людей, коли градус напруги у суспільстві і без того високий?

Почну з найголовнішого: підтримка наших захисників. Наперед раджу всім диванним експертам притримати свій негатив. Бо міська рада з перших днів повномасштабної війни розпочала роботу з налагодження контактів щодо підвозу благодійної, гуманітарної, екстреної допомоги. Називайте як хочете. Головне, що вона надходила і надходить. Можливо, не в тих масштабах, але ми вдячні нашим партнерам за найменшу підтримку, бо вона важлива. Це були і бронежилети, тактичні рукавички, аптечки, продукти харчування, засоби гігієни, дитяче харчування, ліки, генератори, автомобіль екстреної допомоги тощо.

Хто в темі, той знає, що це не так просто, особливо на міжнародному рівні. Є певні зобов’язання, вимоги, в тому числі і що стосується висвітлення. Тобто фотозвіт, навіть текст написання- це обов’язкова умова, як, власне, і передача відбувається на військову частину, звідки також надходить звіт. І це не піар, а виконання умов отримання такої допомоги в подальшому.

Зрозуміло, що підтримати хочеться всіх, але, ми всі маємо усвідомлювати, кількість захисників з нашої громади, які наразі захищають Україну і обсяги допомоги, яка надходить. Намагаємося обирати найбільш небезпечні напрямки, туди і передаємо допомогу першочергово. Відправляємо поштою, через людей, які готові організувати доставку, через рідних захисників. Можу запевнити, що жодне звернення чи то військових, чи їхніх рідних не залишилося без розгляду. Можливо, не все відразу, але ці питання – першочергові.

Тепер про волонтерів. На території нашої громади волонтерських організацій не зареєстровано. Є люди, які саморганізувалися і роблять те, що вважають потрібним на сьогодні, наближаючи перемогу у тилу.

Хтось- варить каші чи тушонки, пече пироги чи печиво, хтось шиє спідню білизну, плете маскувальні сітки, хтось збирає продукти чи гроші, а хтось все це доставляє, аби задовольнити гострі потреби захисників. Кожному з них, безперечно, вдячність за активну громадянську позицію. Це єднає і гуртує навколо добрих справ . І таких людей у нашій громаді дуже багато, про кожного й не розкажеш, бо більшість це робить не для того, аби сфотографуватися для соцмереж, а за покликом серця і внутрішньою потребою. І, до речі, те, що робить велика кількість моїх рідних, знайомих, друзів, депутатів, аграріїв, що працюють на території громади, залишається за кадром, бо це і є те, що вміщує в собі слово благодійність. Чи може мені заперечать диванні експерти, що добрі справи роблять лише кілька людей, які майорять на фото? Тому давайте не плутать доброчинство з показухою, бо це, як мінімум, непорядно.

Ще кілька тем, якими спекулюють «вічні борці з несправедливістю»: реформа в освіті.

Реформа в освіті розпочалася з 2017 року і продовжується її реалізація на державному, а не місцевому рівні. Наразі – це приведення у відповідність до законодавства мережі навчальних закладів, які держава готова фінансувати. Якщо хтось не знає, то педагоги одержують зарплату не з міського бюджету, а з державного. А держава думає передусім про якість освіти і готова фінансувати ті заклади, які відповідають встановленим державою нормам. Тобто всі незадоволення – це не про дітей і про освіту, а про зарплати. І про це треба також говорити. Адже реформа передбачає працевлаштування працівників і в нашій громаді кожен (!) педагог отримав робоче місце та зарплату, тому не треба спекулювати ситуацією!

Нарешті, про паспортний стіл. Рішення про призупинення його роботи у Носівці було прийняте керівним органом даної служби, про що повідомлено на сайті міської ради в той же день: https://nosgromada.cg.gov.ua/index.php?id=31292&tp=2. Коментувати це рішення міграційної служби не буду, натомість скажу, що міська рада ще в минулому році вивчала питання одержання відповідних дозволів, аби мати можливість надавати цю послугу – оформлення та видача паспортів у центрі надання адміністративних послуг міської ради. Наразі питання призупинено на державному рівні в силу всім зрозумілої ситуації. Однак наш ЦНАП готовий працювати у цьому напрямку і надалі.

І наостанок хотів би наголосити, що міська рада так само як і до початку повномасштабної війни виконує свої зобов’язання у всіх сферах життєдіяльності громади: ми готуємося до навчального року, опалювального сезону, ремонтуємо дороги… і віримо в Перемогу, у наших захисників, завдячуючи яким маємо можливість зустрічати новий день.

Отож,давайте кожен почне з себе, ініціюйте або долучайтеся до добрих справ, об’єднавшись головною метою і мрією всіх українців – здобути Перемогу над окупантами!

Слава Україні!

Володимир ІГНАТЧЕНКО

Опубліковано у Захист і підтримка України | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.