Звітував перед чернігівцями

Сьогодні, 18 листопада, відбувся мій сьомий публічний звіт про виконану протягом року роботу. Буду відвертим – я вагався чи варто це робити, зважаючи на війну в країні. Врешті, прийняв рішення показати громаді, що було зроблено у місті, попри всі виклики та втрати, як людські, так і фінансові. А також продекларувати плани розвитку міста на довгострокову перспективу.

Перш за все, дякую за цю можливість і за можливість дивитися в завтра нашим воїнам, які вигнали російського окупанта з Чернігівщини. Вірю, що невдовзі ворога виб’ють з кожного метра української землі.

Стосовно роботи протягом року. 2022-й ми закінчуємо з дефіцитом міського бюджету у розмірі 400 мільйонів гривень і сотнями мільйонів непланових видатків, які були спрямовані на відновлення розбитих російською армією об’єктів критичної інфраструктури та багатоквартирних будинків, підвищення обороноздатності міста, матеріальну підтримку постраждалих чернігівців. Ці всі статті видатків не були про розвиток міста, а про загоювання ран.

Мене, як міського голову, хвилює питання горизонту планування на десять і більше років. Зокрема, створення у Чернігові умов для ведення бізнесу, зацікавлення інвесторів розміщувати у нас свої потужності. Адже всі вони порівнюють вигоди і ми на сьогодні програємо західним областям через наше близьке сусідство з країною-агресоркою, складну логістику та втрачені кадри – чимало спеціалістів виїхало з міста з початком великої війни. Також відсутні державні преференції для ведення бізнесу в таких прикордонних регіонах як наш. Ці всі питання потрібно вирішувати комплексно і на всіх рівнях вже сьогодні, аби не втратити області, що постраждали внаслідок активних бойових дій.

Саме тому мені важливо напрацювати, не чекаючи завершення війни, проєкти, які будуть спрямовані на економічне піднесення Міста-Героя. Ми вже зараз розробляємо повну та вичерпну концепцію розвитку «Чернігів – стійке місто», аби мати задекларовані плани міста на майбутнє і рухатися у напрямку їх реалізації.

Переможемо! Відбудуємо!

Владислав АТРОШЕНКО

Опубліковано у На Чернігівщині | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.