28 жовтня – День вигнання нацистських окупантів з України

Шановні земляки, ветерани Другої світової війни!

Від щирого серця вітаємо Вас з 72-ю річницею вигнання нацистських окупантів з України! Низько вклоняємося та висловлюємо глибоку пошану всім ветеранам: учасникам Другої світової війни, партизанам і підпільникам. Уславлюємо тих, хто в тилу самовідданою працею наближав розгром ворога. Дякуємо солдатським вдовам, дітям війни, які допомагали піднімати Україну з руїн. Згадуємо тих, чиє життя забрала та страшна війна.

281020163_660x438

Ця сторінка історії України ніколи не зітреться з пам’яті Українського народу. Саме на українській землі у роки Другої світової війни визначалася подальша доля людства – тут відбулися одні з наймасштабніших і найбільш кровопролитних битв із ворогом. Неоціненним є внесок українців у спільну перемогу народів Європи над нацизмом.

Страшну ціну  заплатив наш народ за право бути вільним. Ми пишаємось героїзмом, силою духу та мужністю наших ветеранів, які у ті буремні роки звільняли від окупантів рідну землю та багато європейських країн, а згодом, у надзвичайно важких умовах, відбудовували зруйновані міста та села, відроджували економіку, плекали наше мирне майбутнє.

281020164_660x440

На жаль, уже у XXI столітті, через сім десятиліть по закінченні найбільшого в історії людства військового конфлікту, через агресію Російської Федерації та підконтрольних їй терористичних формувань українці зі зброєю в руках захищають суверенітет і територіальну цілісність не лише своєї держави, а й спокій народів усієї Європи.

Сучасні захисники України виявились гідними слави своїх дідів і прадідів, а тому ми  твердо віримо у нашу перемогу.

Шановні переможці, Ваша мужність і відвага, героїзм та нескореність є зразком для прийдешніх поколінь. Міцного Вам здоров’я, довгих років життя, любові та уваги рідних і близьких.

Чернігівщина пишається своїми героями!

Рада Товариства «Чернігівське земляцтво» в місті Києві

Читати також:

Звернення Президента до Українського народу з нагоди Дня визволення України від фашистських загарбників

ЩОДО 28 ЖОВТНЯ Й ЗВІЛЬНЕННЯ ТЕРИТОРІЇ УКРАЇНИ ВІД НАЦИСТІВ

Довідково:

Фашизм (італ. fascismo, від італ. fascio «зв’язка», «об’єднання») – різновид політичного режиму, а також радикальна, авторитарна, імперіалістична політична ідеологія,  характерними ознаками якої є сильний культ особи, мілітаризм, тоталітаризм, імперіалізм та ідея постійної війни й панування.

Спочатку – сама назва політичного руху в Італії під проводом Беніто Муссоліні, який правив у 1922 – 1943роках. Уже в 20-і роки минулого століття, супротивники фашизму поширили поняття на інші право радикальні, авторитарні, тоталітарні та націоналістичні режими, диктатури та на політичні групи, в тому числі на німецький націонал-соціалізм, хоча лише деякі з них називали себе словом «фашизм» та за своїми ідеологіями і політичними практиками досить сильно відрізнялися від італійського фашизму.

Фашизм бере свій початок в італійському націоналізмі часів Першої світової війни і був заснований Беніто Муссоліні, який раніше був одним із лідерів Італійської соціалістичної партії і був започаткований як об’єднання в єдине ціле правих і лівих політичних спектрів.

Національний соціалізм або націонал-соціалізм (нім. Nationalsozialismus, скорочено – нацизм нім. Nazismus) – політична ідеологія, яка була політичною доктриною керівництва Німеччини (у часи Третього рейху), а також у деяких інших країнах. Базується на тезі про цінність нації та її верховенстві в процесі утворення держави.

Націонал-соціалізм у Німеччині заснований на теоріях расової ієрархії і соцільного дарвінізму. Німецькі народи (яких відносили до так званої нордичної раси) зображалися як втілення європеоїдних «арійців» і «вища раса». На противагу як капіталізму, так і комунізму він був спрямований на подолання соціальних відмінностей, з усіма частинами однорідного суспільства, що прагнуть до національної єдності і традиціоналізму. Ідеологи німецького націонал-соціалізму вважали історичні території германських племен як додаткові землі для розширення держави.

Німецько-радянська війна (також нацистсько-радянська війна) – збройний конфлікт між Німеччиною та СРСР, що тривав з 22 червня 1941 року по 8 травня 1945 року. Складова Східноєвропейського театру воєнних дій Другої світової війни. В німецькій історіографії отримала назву Східного фронту (нім. Ostfront), а в радянській – Великої Вітчизняної війни. У конфлікті на боці Німеччини виступили Італія, Угорщина, Румунія, Хорватія, Болгарія, Словаччина та Фінляндія.

Другий фронт – умовне найменування в Другій світовій війні сухопутних бойових дій після висадки союзників (військ Британської імперії та США) у Франції 6 червня 1944 року.

Комуністичною пропагандою в СРСР під час Другої світової війни, а, пізніше, у радянській, і, так само, нині – в російській, історіографії термін «Другий фронт» прив’язувався до запропонованої керівництвом СРСР висадки значних військових сил союзників у Північній Франції. Бойові ж дії Великої Британії та Франції від вересня 1939 року, а США – від грудня 1941 року проти Третього Рейху , а саме дії союзників в Італії, Північній Африці, Битва за Британію і взагалі – у районі Атлантики та Середземного моря – радянською стороною не вважалися «Другим фронтом».

Битва за Берлін – стратегічна наступальна операція радянських військ у Другій світовій війні на східному фронті, під час якої солдати Червоної Армії захопили столицю Німеччини та поклали кінець війні в Європі. Операція проходила 23 дні – з 16 квітня по 8 травня 1945 року, протягом яких радянські війська встигли просунутися на захід на відстань від 100 до 220 км. Битва за Берлін була закінчена 2 травня штурмом Рейхстагу, але поодинокі бої траплялися до 8 травня.

Сили радянських військ перевершували сили Вермахту. У операції взяли участь близько 2,5 млн. бійців РСЧА, більше 41 600 гармат і мінометів, 6250 танків і самохідних установок, 7500 бойових літаків. У штурмі так само брали участь дві армії зі складу Війська Польського. Вперше за всю війну перевага радянських військ була не просто значною, а неймовірною.

З німецького боку було зосереджено близько 1 млн. військовослужбовців, 10400 гармат і мінометів, 1500 танків і самохідних установок, 3300 бойових літаків.

Італійська кампанія (1943—1945)військова кампанія збройних сил США, Великої Британії і їхніх союзників проти військ Німеччини та Італії під час Другої світової війни з метою розгрому і виведення Італії з війни та захоплення її території. Кампанія почалася в липні 1943 року, із вторгнення на Сицилію, кінцем воєнних дій вважається капітуляція німецьких військ у північній Італії в травні 1945 року.

Опубліковано у Привітання | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

6 коментарів до 28 жовтня – День вигнання нацистських окупантів з України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.