Cтворили заказник на заплавних землях, щоб вберегти їх від розорювання

Сосницька громада створила заказник на заплавних землях, щоб вберегти їх від розорювання. Увійшли туди 50 гектарів землі вздовж річки Убідь. Заступник селищного голови Ігор Чернуха каже, звернення до правоохоронних та природоохоронних органів не зупинили аграріїв від спроб розорати ту ділянку. Громада вирішила шукати інші методи, щоб зберегти луки.

Розорані луки під Сосницею – це долина річки Убідь. Земля тут зорана впритул до ухилу заплавних озер. За 4 кілометри – луки біля села Гапишківка. Земля зорана впритул до берега Убіді. Ці землі водного фонду зорали минулого року. В обох випадках аграрії порушили водний кодекс, каже Ігор Чернуха.

«І в екологічну інспекцію, і в держгеокадастр в різні інстанції зверталися. До місцевої прокуратури і відділу поліції зверталися, в генеральну прокуратуру зверталися», – розповідає Ігор Чернуха.

За словами старшого державного інспектора з охорони навколишнього природного середовища області Юлії Крихти, тоді були встановлені факти розорювання прибережно-захисних смуг малих річок Убідь та Чепелиха. В результаті заходів двох фермерів було притягнуто до адміністративної відповідальності. Фермери отримали 255 і 510 гривень штрафу. У випадку повторного порушення їх чекають такі ж самі штрафи.

Переконались, звернення до держорганів на практиці недієві, каже Ігор Чернуха. Тому громада почала боротись з розорюванням заплав самостійно.

Минулої весни місцеві самостійно зупинили фермера, що орав заплаву під Сосницею, прив’язавши його трактор до електроопори. Це подіяло, каже Ігор Чернуха, – наміри аграрія зорати на лузі відтермінували принаймні на рік.

Сосниця оточена заплавними луками. Щоб їх зберегти, у селищний раді вирішили перевести комунальні землі під пасовища.

Якби ці землі селищна рада здавала аграріям в оренду, могли б отримувати близько 400 тисяч гривень щороку, вирішили – екологія важливіша.

Також біля Сосниці вздовж русла Убеді на 50 гектарах селищна рада створила природоохоронний заказник «Потаманський», щоб зберегти природозахисні смуги річки Убідь.

Юлія СІРІК, Громадське

Опубліковано у На Чернігівщині | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.