Допомога школярам у виборі життєвого шляху

За підтримки Ріпкинського відділення Чернігівського земляцтва та його керівника Олександра Валер’яновича Литвина відбулася презентація НТУУ «КПІ імені Ігоря Сікорського» в смт Ріпки. Презентація спеціальності «Галузеве машинобудування» та кафедри конструювання верстатів і машин механіко-машинобудівного інституту для школярів старших класів учнів Ріпкинської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2, Ріпкинської гімназії та Замглайської ЗОШ І-ІІІ ступенів відбулася у приміщенні актової зали Ріпкинської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2. Гостей з Києва зустріли директор школи Сергій Анатолійович Лебедко та заступник директора з виховної роботи Наталія Анатоліївна Крутченко.  

Профорієнтаційна робота є невід’ємною складовою в роботі Ріпкинського відділення земляцтва, яка поєднує підтримку вже встановлених зв’язків між навчальними закладами І-ІІІ рівнів акредитації Ріпкинщини та університетом, а також створення нових задля плідної співпраці та найкращого інформування майбутніх абітурієнтів – земляків про умови вступу і переваги навчання в НТУУ «КПІ імені Ігоря Сікорського». У роботі з майбутніми абітурієнтами особлива увага приділяється школярам, які приймають доленосне рішення у своєму житті – вибір професії, а отже, потребують допомоги не лише від батьків і вчителів. Саме викладачі вищого навчального закладу формують ціннісну орієнтацію молоді у професійному самовизначенні із акцентом на особливості майбутньої кваліфікації.

Олександр Валер’янович у вступному слові розповів про допомогу Ріпкинського відділення малій Батьківщині, про участь земляків у розбудові Ріпкинщини. Завідувач кафедри конструювання верстатів та машин доктор технічних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України Василь Борисович Струтинський, доценти кафедри, кандидати технічних наук Олександр Валер’янович Литвин, Оксана Ярославівна Юрчишин і старший викладач, кандидат технічних наук Андрій Юрійович Гаврушкевич поспілкувалися з учнями, надали інформацію про переваги та принади навчання в університеті, презентували відео і фото про студентське життя. Відбулася цікава розмова про актуальність здобуття спеціальності «Галузеве машинобудування» спеціалізації «Комп’ютеризоване проектування верстатів, роботів та машин» в умовах модернізації економіки України і про важливість інженерного напрямку підготовки та комп’ютерної грамотності для сучасної молоді. Усі учасники зустрічі були запрошені на екскурсію до Києва, на день відкритих дверей НТУУ «КПІ імені Ігоря Сікорського» у березні цього року.

Гостям зі столиці продемонстрували напрацювання та здобутки школи, обладнання класів фізики, інформатики (їх аж три), географії та початкових класів, музеїв.

Ріпкинська школа №2 була вибрана тому, що в ній сильна фізико-математична підготовка, вона залучена до проекту Smart Kids, що дозволило відкрити в ній одразу вісім класів, облаштованих інтерактивними комплексами з вбудованими освітніми програмами.

Діти, світ навколо яких з кожним днем все більше комп’ютеризується, повинні використовувати в навчанні всі можливості сучасних технологій. Їх застосування в освіті є логічним і цілковито виправданим. Де, як не в закладах освіти, потрібно формувати у дітей розуміння, що електронні ресурси не є заміною реального життя, проте є зручним засобом для отримання інформації, вони оптимізують процес навчання, відкривають безмежний простір для розвитку здібностей. Проект Smart Kids передбачає використання інтерактивних педагогічних ігор для вивчення всіх базових предметів у початковій школі: математики, навчання грамоти та іншого. Перевагою ігрової форми є звичність цього виду діяльності для молодших школярів, наочність, об’єктивність оцінювання, легке поєднання з традиційними засобами навчання, цілковита відповідність шкільній програмі.

Зустріч пройшла в теплій, дружній атмосфері та заклала основи подальшої співпраці.

Потім гості з Києва відвідали Ріпкинську гімназію, яку очолює директор  Наталія Миколаївна Корж. Гостей зустрічала та представила школярам заступник директора з навчально-виховної роботи Наталія Михайлівна Могильна. При спілкуванні школяри познайомилися з особливостями навчального процесу НТУУ «КПІ імені Ігоря Сікорського», особливостями вступу до нього, перспективами сучасного машинобудування та інженерної діяльності.

Олександр ЛИТВИН

Опубліковано у На Чернігівщині, У відділенях | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.