Головні завдання на літо

12 червня відбулося засідання Ради ГО «Товариство «Чернігівське земляцтво», на якому розглянули наступні питання порядку денного:

  1. Про наповнення земляцького часопису та сайту матеріалами від відділень
  2. Погодження графіку відвідувань святкових подій в районах області делегаціями від земляцтва.
  3. Про упорядкування присадибної ділянки Чернігівської хати у Пирогові.
  4. Про видання книги Миколи Ткача.
  5. Різне.

По першому питанню порядку денного слухали Віктора Ткаченка.

Він наголосив, що керівники відділень, організовуючи цікаві заходи у відділеннях, не завжди своєчасно надають матеріали до газети «Отчий поріг» та земляцького сайту. Якщо в «Отчий поріг» надають матеріали наші постійні дописувачі, то на сайт матеріали надають лише з окремих відділень, а майже 80 % наповнення сайту забезпечує Олексій Орєхович. Зокрема, у 2019 році взагалі не надали матеріалів на сайт Козелецьке, Семенівське, Сновське та відділення ветеранів. Лише по одному матеріалу надали Ріпкинське, Менське та Бобровицьке відділення. У двох матеріалах йшлося про заходи у Бахмацькому районі, однак автором одного був Олександр Пухкал, а другого – власкор газети «Голос України».

Доповідач також звернувся до членів Ради: «Хочу порадитись з вами, як нам бути в майбутньому з газетою  «Отчий поріг». Адже передплата на 2019 рік, яка здійснена офісом земляцтва, складає понад 70 відсотків і адресована вона бібліотекам, школам та музеям на Чернігівщині. І лише близько 200 примірників передплатили земляки. То чи варто нам нести суттєві витрати на друковану версію (понад 11 000 гривень щомісячно, не рахуючи зарплати її творцям), чи перейти на створення електронної газети, зберігши традиційний підхід до її наповнення?»

В ході обговорення першого питання порядку денного виступили:

Олександр Пухкал, зауважив, що газета цікава та потрібна, що подібних в Україні не видають. Однак, є питання – чому не друкували матеріали Якова Гальченка? Також треба думати, яким чином газету оперативно наповнювати змістовно та забезпечувати фінансово;

Євген Клименко, просив уточнити, в які терміни завершується робота над випусковим номером, і коли газета надходить видавцю;

Сергій Кудін, запропонував до 20-річчя створення відділень у земляцтві в кожен наступний номер давати матеріали про історію створення і основні заходи впродовж 20 років існування відділення;

Тетяна Літошко, поінформувала, що чергове число газети завершується формуватись не пізніше 25 числа попереднього місяця та передається видавцю, запропонувала у кожному відділенні визначити відповідального за надання матеріалів до газети та сайту. Також звернулася до Олексія Орєховича, щоб на сторінці «про сайт» сайту земляцтва, з огляду на «оперативність» земляків, зробив зміну щодо подачі матеріалів про заходи не «впродовж 3-х днів», а «не пізніше 3-5 днів»;

Олексій Орєхович, зазначив, що серед присутніх на засіданні зовсім мало тих, хто щось пише для сайту. До тих, що пишуть і присутні на засіданні Ради, належать: голова молодіжного відділення Валерій Демченко, голова ветеранського відділення Сергій Кудін, голова Ріпкинського відділення Олександр Литвин, а також Людмила Тимофієва – координатор проекту Прилуцького відділення. Сновське та ветеранське відділення останнім часом надають перевагу надсилати свої матеріали до газети «Отчий поріг». Крім того, існувала установка надавати матеріали для газети, що зменшило надходження на сайт. Але ж і газета розміщується на сайті. Щодо матеріалу «Маршал Орлик повертається на Батьківщину…» – його автор член Сосницького відділення Василь Чепурний. Стосовно відповідальних – перш за все відповідальними мають бути голови відділень, котрі готують самі чи доручають іншим членам готувати матеріали про заходи чи події. Виправити на сайті «новини про події з життя відділення надсилаються не пізніше триденного терміну після дня, коли вони сталися» на «не пізніше 3-5 днів» дуже просто. Однак, матеріали для сайту треба надавати у найкоротші терміни, наприклад, так як це роблять  Прилуцьке та молодіжне відділення: по принципу «сьогодні захід– вже сьогодні або, як виключення, завтра-післязавтра матеріал».

Заслухавши доповідь і виступи по першому питанню, вирішили:

  1. Керівникам відділень до 20 червня надати пропозиції щодо осіб, відповідальних за надання матеріалів до газети та сайту.
  2. Олексію Орєховичу внести зміни на сторінці «про сайт» сайту щодо надання матеріалів про проведені заходи не пізніше 3-5 днів.

По другому питанню порядку денного інформувала Тетяна Літошко.

Посилаючись на визначені Меморандумом на 2019 рік та планами відділень культурно-мистецькі заходи у районах області, відзначила, що більшість заходів відбуваються без широкої  участі земляків, не висвітлюються у газеті та на сайті, хоча окремі земляки на цих заходах бувають присутніми. Звернулась до керівників відділень з проханням надати відомості про такі заплановані заходи  по жовтень включно.

В ході обговорення другого питання порядку денного виступили:

Григорій Шкребель, запропонував щоб на заходи, які  проводяться у районах області, запрошувалися земляки з інших, зокрема, сусідніх відділень;

Олександр Пухкал, запросив керівників відділень разом з земляками 15-16 червня відвідати культурно-мистецький фестиваль у Батурині «Батурин-фест «Шабля» та 22 червня Всеукраїнський фестиваль «Відродження українського села, його духовності і культури» у селі Піски;

Лариса Моцар, запросила земляків відвідати традиційний «Троїцький ярмарок» у Мені, який відбудеться 16 червня та ІХ обласний фольклорний фестиваль-конкурс імені Василя Полевика у селі Займище Сновського району;

Сергій Кудін, запросив земляків-рибалок 15 червня у місто Борзну на Х міжобласний конкурс рибалок.

Заслухавши доповідь і виступи по другому питанню, вирішили

  1. Олексію Орєховичу запрошення про означені заходи розмістити на сайті.
  2. Керівникам відділень земляцтва до 20 червня надати відомості про культурно-мистецькі заходи, які будуть проводитись у районах області, по жовтень включно.

По третьому питанню порядку денного  слухали Валерія Демченка.

Він зазначив, що за домовленість з керівництвом музею всі роботи по упорядкуванню газонів, живої огорожі, квітників будуть проведені молодіжним відділенням до кінця цього тижня. На наступному тижні будуть политі всі насадження і квітники, замульчовані дерева, знесена суха трава.

Заслухавши інформацію по третьому питанню, вирішили:

Інформацію взяти до відома.

По четвертому питанню порядку денного  слухали Віктора Ткаченка.

Він проінформував, що до останніх днів свого життя Микола Михайлович Ткач працював над завершенням упорядкування книги «Словник маловживаних застарілих і маловживаних слів». На прощанні з ним я пообіцяв видати цю книгу. Попередніми розрахунками передбачається, що загальна вартість видання 100 примірників книги буде коштувати 83 100 гривень.

Калькуляція на виготовлення книги передбачає:

Формат 60×84 1/8 (А4)

Блок – 125 ум. друк. арк. (1000 епюр.):

160 стор., 1 + 1, папір офсетний 70 г/м2. Друк офсетний.
Обкладинка кольорова (4+0 + ламінування глянець).
Обкладинка – тверда палітурка. Форзаци 0,0.
Наклад 100 прим.

Підготовка до друку (верстка + дизайн обкладинки) = 4200,00 грн.

Надання І8ВМ – 85,00 грн.

Папір для блоку книги = 13360,00 грн.

Виготовлення тиражних форм для блоку книги = 21250,00 грн.

Матеріали для друку = 2502,00 грн.

Виготовлення обкладинки + ламінування = 802,00 грн.

Матеріали для виготовлення твердої палітурки

(картон, форзац, марля, каптал, клей) = 1052,00 грн.

Поліграфічні послуги = 39849,00 грн.

Якщо ми знайдемо можливість реалізувати це видання серед земляків, фахівців українського слова та педагогів – колег Миколи Ткача з Вишів, де викладають українську філологію, то вартість одного примірника може бути суттєво здешевлена, а якість поліпшена.

Слушну пропозицію також вніс Володимир Зуб.

Заслухавши інформацію по четвертому питанню, вирішили:

Керівникам відділень попрацювати щодо можливих варіантів видання книги «Словник маловживаних застарілих і маловживаних слів» та до 21 червня надати пропозиції.

По п’ятому питанню слухали повідомлення Володимира Поповича – голову Всеукраїнської спілки ветеранів війни.

Він розповів про роботу Спілки та участь у ній Чернігівського земляцтва.

Володимир Попович  вручив земляцтву грамоту Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції (за вагомий внесок у роботу щодо становлення громадянського суспільства, всебічну підтримку розвитку ветеранського руху в Україні, постійну турботу про соціальних захист ветеранів, активну пропаганду славетної історії Чернігівщини та традицій українського народу) і відповідний настінний знак.

Віктор Вікторович подякував Володимиру Васильовичу за цю відзнаку.

Олексій ОРЄХОВИЧ

Фото автора

Читати також Протокол №3/19 засідання Ради «Товариство «Чернігівське земляцтво», що надійшов до редакції сайту 14.06.2019:

Опубліковано у Заходи Ради земляцтва | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

5 коментарів до Головні завдання на літо

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.