Книга про рідну Ріпкинщину

10 квітня у Національному військово-історичному музеї України відбулася презентація книги нашого земляка Олександра Івановича Асадчева (народився в селищі Радуль, мешкає в Києві) «Книга пам’яті селища Радуль Ріпкинського району Чернігівської області».  

Раніше презентація цього унікального видання відбулася в Чернігівській обласній науковій бібліотеці імені Володимира Короленка. Це книга вічної пам’яті, книга-біль, книга – пам’ятник. Присвячена землякам-героям, які загинули у горнилі Другої світової війни та локальних військових конфліктах XX століття.

Допоміг у видання книги меценат з Ніжина Микола Михайлович Лисенко.

Від Ріпкинського відділення Чернігівського земляцтва на презентації були присутні заступник голови відділення Володимир Федяй і Микола Волохін, який допомагав у підборі матеріалу.

Автор фундаментального дослідження  та упорядник Олександр Асадчев провів колосальну пошукову, науково-дослідницьку та літературну роботу, щоб розповісти про героїчні та трагічні сторінки історії свого рідного селища Радуль. Під час презентації книги він детально розповів, як зароджувався та втілювався в життя цей благородний задум, справжня епопея, яка звеличує велич подвигу наших земляків-радульців. Автор яскраво змальовує персоналії мешканців селища, що не повернулися з вогненних доріг Першої та Другої світових воєн і локальних збройних конфліктів, подає багато документів про битву за Дніпро восени 1943 року.

Лише під час Другої світової війни 849 радульців пішли на фронт, з них 445 – загинули (половина – від ран), 242 – зникли безвісти.

У книзі є і короткий історичний нарис про селище Радуль, що містить інформацію, якої немає в друкованих джерелах, або вона знаходиться у виданнях, що маловідомі широкому загалу.

Автор книги подарував її чернігівським районним та обласній бібліотекам, історичному музею, державному архіву, обласній організації Національної спілки краєзнавців і Чернівському земляцтву.

Виступаючі на презентації віддали належне автору-упоряднику книги за велику любов до рідного краю та відзначили, що не будучи професійним письменником чи істориком, той взяв на себе сміливість підготувати це видання.

Володимир ФЕДЯЙ

Опубліковано у У відділенях | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.