Лист до редакції газети «Отчий поріг»

Ірпінь, субота, 13 квітня 2019 р.

Доброго здоров’я, Леоніде Никифоровичу. Нещодавно випадково натрапив на редагований Вами часопис «Отчий поріг», де прочитав і полемічні роздуми Віктора Ткаченка «НАБОЛІЛЕ» (газета «Отчий поріг» №4 від квітня 2019 р.). Вони мене зацікавили своєю принциповістю в справах справжньої патріотичності. Ось, зокрема, ці такі рядки:

«…На жаль, розуміння патріотизму у різних людей, зокрема, і у наших земляків, дещо відмінне. Є і такі, які уявляють себе чи не єдиними тлумачами цього поняття, такими собі «приватизаторами» його, а для оприлюднення своїх поглядів інтенсивно використовують безмежне поле інтернету, що для цього ідеально підходить. Саме там час від часу з’являються менторські настанови землякам, як треба любити Україну, які слова повинен вживати справжній патріот, роз’яснюється «недолугим писакам», що Україна і Вітчизна – це не одне й те ж, бо ж, бачите, Вітчизна – від слова «вітчим», тобто нерідна вона якась…»

Мені подумалося, що як народжений на Слобожанщині, я того «справжнього патріота» знаю з Чернігівського земляцтва, хоч його імені й не названо. Це, певно, Забіяка Іван Михайлович, котрий «інтенсивно використовує безмежне поле інтернету». Якщо не вгадав, прошу вибачення.

Отож, як члену Національної Спілки письменників України, довелося з ним зустрітися в такій «полеміці» на шпальтах «Української літературної газети» (№ 18 (232) від 7 вересня 2018 р.). Моя публікація називалась «Емоційна полова в лахмітті слова (або Як зводять особисті рахунки кололітературні інтригани».

Розумію, що для «Отчого порогу» надто завелика та й навряд чи потрібна така документалізована «полеміка», але для підтримки роздумів Віктора Ткаченка може знадобитися. Тож надсилаю електронний варіант «Емоційної полови…» Бажаю Вам, Леоніде Никифоровичу, стійкості на редакторському посту.

Дякую за розуміння. З Великодніми святками.

Щиро Михайло Скорик.

Опубліковано у ЗМІ | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

4 коментарі до Лист до редакції газети «Отчий поріг»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.